Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Lexus LC na służbie w japońskiej policji
kalendarz 05/10 2020

Lexus LC na służbie w japońskiej policji

News / Lexus

Flota japońskiej policji wzbogaciła się o specjalne, sportowe i zarazem luksusowe auto.

Mundurowi we wschodniej części Kraju Kwitnącej Wiśni otrzymali Lexusa LC. Samochód prezentuje się atrakcyjnie w czarno-białym malowaniu.

Sportowe coupé wspomoże funkcjonariuszy drogówki służących w Mobilnej Jednostce Ruchu w prefekturze Tochigi. Lexus będzie pomagał w zatrzymywaniu kierowców, a także w działaniach promocyjnych. Samochód przekazał japońskiej drogówce przedstawiciel Lexusa, Kazuo Nakamura, który skontaktował się z policją w 2019 r, mówiąc: „Chciałbym, żebyście wykorzystali go w zapobieganiu wypadkom drogowym”.

Auto otrzymało charakterystyczne, czarno-białe malowanie, typowe dla japońskiej policji. W ręce japońskich funkcjonariuszy trafił egzemplarz Lexusa LC w wersji 500, a więc napędzanej wolnossącą V-ósemką 5.0 o mocy prawie 480 KM. Na japońskim rynku cena takiego auta wynosi od 13 500 000 jenów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu około 490 tys. zł. Co ciekawe, policja w prefekturze Tochigi wcześniej otrzymała też sportowego Nissana GT-R.

Lexus wprowadził w tym roku kilka ulepszeń w modelu LC. Zmiany dotknęły zarówno klasycznej odmiany 500, jak i hybrydowej wersji 500h. 10-stopniowa skrzynia biegów w Lexusie LC 500 pozwala teraz na większe obroty przy otwarciu przepustnicy w zakresie 50–70 proc. Przekładnia zastosowana w niemal 360-konnym wariancie hybrydowym chętniej redukuje bieg do dwójki, przez co pozwala na bardziej dynamiczną jazdę. Lexus LC ma teraz również o 10 kg niższą masę nieresorowaną, co z kolei poprawia prowadzenie./oprac. ns/

Foto: Lexus


Tagi:
Lexus, Lexus LC, Lexus LC w japońskiej policji

Zobacz podobne artykuły:

Paliwo na stacjach będzie tańsze
kalendarz 07/08 2026

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Wiadomości / News

2026.08.07

Najbardziej, o ok. 20 gr/l spadną ceny benzyny.
Ambitne plany Volvo
kalendarz 06/08 2026

Ambitne plany Volvo

Wiadomości / News

2026.08.06

Nowa strategia zostanie przedstawiona 17 września.
Ponad 5 mln Toyot w pół roku
kalendarz 05/08 2026

Ponad 5 mln Toyot w pół roku

Wiadomości / News

2026.08.05

9,1 proc. wzrostu sprzedaży aut zelektryfikowanych Toyoty.
Najnowsze artykuły:
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Kompakty wracają do łask

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.
Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Porsche Cayenne Electric w oku burzy

Wiadomości / Ciekawostki

2026.08.09

Porsche kontra największy samolot świata.