Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Land Rover Defender Himalaya – Angielski brutal
kalendarz 18/10 2020

Land Rover Defender Himalaya – Angielski brutal

Tuning / Land Rover

Najnowsza propozycja Himalaya „Summit Series” to bestia o mocy 650 KM.

W ubiegłym roku prezentowaliśmy Defendera, który firma Himalaya przygotowała w stylu aut Bonda z filmu „Spectre”. Teraz specjaliści firmy zajęli się ponownie brytyjską ikoną tras off-roadowych.

Samochód należy do linii aut tunera, nazwanej „Summit Series”, co oznacza, że jest to flagowy model napędzany doładowanym silnikiem LT4 V8 o mocy 650 KM - więcej niż jakakolwiek z dotychczasowych wersji.

Pozostałe modyfikacje objęły specjalnie zaprojektowane hamulce Brembo, opatentowane czterowahaczowe zawieszenie z amortyzatorami śrubowymi, nowoczesną 8-biegową automatyczną skrzynię przekładniową, klatkę bezpieczeństwa, amortyzatory Fox oraz przednie i tylne osłony podwozia.

Defender otrzymał również nowy wystrój wnętrza. Zmieniono fotele i deskę rozdzielczą, a także obite skórą panele drzwi oraz inny układ klimatyzacji, sportową, spłaszczoną u dołu kierownicę i zestaw audio.

„W Himalaya nasz zespół inżynierów zawsze pracuje, aby zapewnić klientom to, co najlepsze, a nasza nowa seria Summit jest bezpośrednim odzwierciedleniem naszego zaangażowania w tworzenie najlepszych ulepszeń Defendera na świecie” - powiedział prezes Himalaya Greg Shondel.

Termin „Ultimate Defender” był często używany w ostatnich latach. Swoje ciekawe propozycje aut terenowych mają również w swojej ofercie firmy, jak Project Kahn. Jednak model taki jak Defender z silnikiem o mocy ponad 600 KM nie jest często oferowany.

Propozycja Himalaya – jak łatwo zgadnąć – nie jest tania. Przedział cenowy wynosi od 250 000 do 300 000 dol., choć są również „tańsze” pakiety w cenie od około 115 000 dol./ns/


Tagi:
Land Rover, Land Rover Defender, Land Rover Defender Himalaya, Himalaya, Himalaya „Summit Series”

Zobacz podobne artykuły:

Ford Bronco 1968 - Nowoczesność i tradycja
kalendarz 30/03 2026

Ford Bronco 1968 - Nowoczesność i tradycja

Moto fanatyk / Tuning

2026.03.30

Przebudowany Bronco’68 to coś więcej niż wyścigowy pick-up.
BMW M2 M Performance Track - Na tor i nie tylko
kalendarz 16/03 2026

BMW M2 M Performance Track - Na tor i nie tylko

Moto fanatyk / Tuning

2026.03.16

Cywilne M2 z domieszką cech wyczynowego M2 Racing.
Freelander powróci jako oddzielna marka?
kalendarz 05/12 2025

Freelander powróci jako oddzielna marka?

Wiadomości / News

2025.12.05

Land Rover potwierdza nowy Freelander pojawi się jako model dostępny wyłącznie w Chinach.
Najnowsze artykuły:
Dublet Toyoty w Chorwacji

Dublet Toyoty w Chorwacji

Wiadomości / Moto sport

2026.04.13

Takamoto Katsuta odniósł swoje drugie z rzędu zwycięstwo w barwach zespołu Toyoty.
Ogólnopolski Zlot Caravaningu – Ochaby 2026

Ogólnopolski Zlot Caravaningu – Ochaby 2026

Moto fanatyk

2026.04.13

Zlot odbędzie się w dniach 15–17 maja br.
Blisko dwie trzecie polskich kierowców planuje w tym sezonie wyjazd po Polsce własnym autem

Blisko dwie trzecie polskich kierowców planuje w tym sezonie wyjazd po Polsce własnym autem

Wiadomości / Gorące tematy

2026.04.13

Tylko 15 proc. z nich nie ma w związku z tym żadnych obaw.