Kubica: Nie ma sensu próbować powrotu do F1

Kubica Robert odrzuca pomysł, że kiedykolwiek jeszcze usiądzie za kierownicą bolidu F1.
Po tragicznym wypadku, Kubica nie miał szans wrócić na tory Formuły. Zaczął jednak odnosić znaczące sukcesy, choć nie brakowało także groźnych wypadków. Jak sam przyznał włoskiemu blogerowi Leo Turrini: "Formuła 1 to było marzenie mojego życia. Urodziłem się by ścigać się na torze i udało mi się to zrobić. A potem coś się stało. Fizycznie mogę nadal prowadzić samochody. W zeszłym roku brałem udział w niektórych (symulator) badaniach, a jednocześnie nie mogę powiedzieć, że wyniki były negatywne, ale i nie mogę również stwierdzić, że uzyskane wyniki były takie jak w przeszłości. W rezultacie uznałem, że nie ma żadnego sensu, aby zaczynać wszystko od nowa, więc skupiłem się na rajdach."
Kubica dodał, że podziwia tegoroczne dokonania podwójnego mistrza świata F1, Lewisa Hamiltona. „Facet, który zrobił na mnie największe wrażenie od czasów gdy obaj byliśmy dziećmi, to Hamilton. Zasługuje na ogromny szacunek za to, co zrobił w 2014 r."
Tymczasem Kubica wysłał zgłoszenie na pierwszy rajd w sezonie 2015 – Rajd Monte Carlo (22-25 stycznia).
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26