Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Konkurs Mazda Design 2015 rozstrzygnięty
kalendarz 29/04 2015

Konkurs Mazda Design 2015 rozstrzygnięty

Wiadomości / Wydarzenia / Mazda

Zakończyła się 6. edycja ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. W czasie jego trwania, między 3 marca a 12 kwietnia, wpłynęło ponad 700 prac.

Konkurs obejmował dwie kategorie tematyczne – samochód sportowy  Mazda i miejskie stroje KODO. Oprócz Kevina Rice’a, Ikuo Maedy – projektantów Mazdy i Janusza Kaniewskiego – niezależnego car designera, w jury zasiadali również duet projektantów Paprocki&Brzozowski oraz Maciej Meroniuk – zwycięzca 5. edycji Mazda Design. Oprócz jurorów na prace konkursowe swoje głosy oddawali również internauci. Jako kryterium oceny, jury brało pod uwagę oryginalność i innowacyjność, estetykę oraz nawiązanie do motywu KODO: Dusza Ruchu.

Spośród 732 nadesłanych prac jury wybrało projekty, które najlepiej odzwierciedliły wartości Mazdy - przełamywanie konwencji, odwagę i indywidualizm.

Główną nagrodę otrzymał projekt samochodu sportowego Mazda Soap Box, który wyróżnia się nie tylko stylem, ale i technologią. Uznaliśmy, że idealnie wpisuje się on w filozofię KODO: Dusza Ruchu i przełamuje konwencje. Grand Prix w kategorii stroje miejskie otrzymał wyjątkowy projekt wykonany z łączonych materiałów i asymetrycznych cięć, dzięki czemu autor uzyskał efekt dynamiki formy. Wykorzystanie skórzanych elementów w obu strojach doskonale nawiązuje do drapieżnego świata dzikich zwierząt, co oddaje ducha Mazdy. – podkreśla Kevin Rice, przewodniczący Jury. Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu finałowych prac. Zdecydowanie będziemy je promować również poza Polską – dodaje Rice.

 Jestem dumny z bycia jurorem od początku Mazda Design - konkursu, którego wyniki z roku na rok budzą coraz więcej emocji. Można sobie wyobrazić naszą konsternację, kiedy odkryliśmy, że wybrana przez nas jednogłośnie praca należy do projektanta, który… już raz wygrał ten konkurs! Po ochłonięciu mogliśmy sobie tylko pogratulować uczciwości i transparentności formuły konkursu: ten werdykt to potwierdzenie, że tu nie ma przypadku, konsekwentnie nagradzamy najzdolniejszych w Polsce. W końcu najlepsi sportowcy też stają na podium po wielokroć! Zwycięski projekt jest bezkompromisowy, nowatorski, profesjonalnie przygotowany, jest precyzyjną odpowiedzią na zadany temat. I przede wszystkim - po prostu się podoba. Jurorom z Japonii, Niemiec i Polski. Jego autor dojrzał. Tak jak dojrzały jest konkurs Mazda Design – mówi Janusz Kaniewski.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 25 maja podczas pokazu najnowszej kolekcji Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego./oprac. ns/
 

Zobacz podobne artykuły:

W 2020 r. powinno być w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do aut elektrycznych
kalendarz 24/05 2019

W 2020 r. powinno być w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do aut elektrycznych

Wiadomości / Gorące tematy

2019.05.24

Taka liczba zaspokoiłaby potrzeby kierowców.
Kryzys motoryzacyjny w Chinach? Nie na rynku aut premium
kalendarz 21/05 2019

Kryzys motoryzacyjny w Chinach? Nie na rynku aut premium

Wiadomości / Gorące tematy

2019.05.21

Największy na świecie rynek samochodowy zwalnia.
Volvo Trucks przyspiesza rozwój proekologicznych ciężarówek
kalendarz 17/05 2019

Volvo Trucks przyspiesza rozwój proekologicznych ciężarówek

Wiadomości / Gorące tematy

2019.05.17

W pełni elektryczne pojazdy trafią do sprzedaży w przyszłym roku.
Najnowsze artykuły:
Plebiscyt Fleet Derby 2019

Plebiscyt Fleet Derby 2019

Wiadomości / News

2019.05.24

To już 8 edycja Fleet Derby, ogólnopolskiego plebiscytu produktów i usług niezbędnych do zarządzania autem firmowym.
500 000 egzemplarzy Fiata 500X

500 000 egzemplarzy Fiata 500X

Wiadomości / News

2019.05.24

W fabryce w Melfi został wyprodukowany Fiat 500X numer 500 000.
Audi A4 – Szybki lifting

Audi A4 – Szybki lifting

Prezentacje / Nowości

2019.05.24

To już drugi lifting A4 w jego czteroletniej obecności na rynku. W ubiegłym roku również poddano model subtelnym zmianom.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.