Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Konkurs Mazda Design 2015 rozstrzygnięty
kalendarz 29/04 2015

Konkurs Mazda Design 2015 rozstrzygnięty

Wiadomości / Wydarzenia / Mazda

Zakończyła się 6. edycja ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. W czasie jego trwania, między 3 marca a 12 kwietnia, wpłynęło ponad 700 prac.

Konkurs obejmował dwie kategorie tematyczne – samochód sportowy  Mazda i miejskie stroje KODO. Oprócz Kevina Rice’a, Ikuo Maedy – projektantów Mazdy i Janusza Kaniewskiego – niezależnego car designera, w jury zasiadali również duet projektantów Paprocki&Brzozowski oraz Maciej Meroniuk – zwycięzca 5. edycji Mazda Design. Oprócz jurorów na prace konkursowe swoje głosy oddawali również internauci. Jako kryterium oceny, jury brało pod uwagę oryginalność i innowacyjność, estetykę oraz nawiązanie do motywu KODO: Dusza Ruchu.

Spośród 732 nadesłanych prac jury wybrało projekty, które najlepiej odzwierciedliły wartości Mazdy - przełamywanie konwencji, odwagę i indywidualizm.

Główną nagrodę otrzymał projekt samochodu sportowego Mazda Soap Box, który wyróżnia się nie tylko stylem, ale i technologią. Uznaliśmy, że idealnie wpisuje się on w filozofię KODO: Dusza Ruchu i przełamuje konwencje. Grand Prix w kategorii stroje miejskie otrzymał wyjątkowy projekt wykonany z łączonych materiałów i asymetrycznych cięć, dzięki czemu autor uzyskał efekt dynamiki formy. Wykorzystanie skórzanych elementów w obu strojach doskonale nawiązuje do drapieżnego świata dzikich zwierząt, co oddaje ducha Mazdy. – podkreśla Kevin Rice, przewodniczący Jury. Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu finałowych prac. Zdecydowanie będziemy je promować również poza Polską – dodaje Rice.

 Jestem dumny z bycia jurorem od początku Mazda Design - konkursu, którego wyniki z roku na rok budzą coraz więcej emocji. Można sobie wyobrazić naszą konsternację, kiedy odkryliśmy, że wybrana przez nas jednogłośnie praca należy do projektanta, który… już raz wygrał ten konkurs! Po ochłonięciu mogliśmy sobie tylko pogratulować uczciwości i transparentności formuły konkursu: ten werdykt to potwierdzenie, że tu nie ma przypadku, konsekwentnie nagradzamy najzdolniejszych w Polsce. W końcu najlepsi sportowcy też stają na podium po wielokroć! Zwycięski projekt jest bezkompromisowy, nowatorski, profesjonalnie przygotowany, jest precyzyjną odpowiedzią na zadany temat. I przede wszystkim - po prostu się podoba. Jurorom z Japonii, Niemiec i Polski. Jego autor dojrzał. Tak jak dojrzały jest konkurs Mazda Design – mówi Janusz Kaniewski.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 25 maja podczas pokazu najnowszej kolekcji Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego./oprac. ns/
 

Zobacz podobne artykuły:

Polacy chcą więcej kontroli trzeźwości na drogach
kalendarz 13/08 2019

Polacy chcą więcej kontroli trzeźwości na drogach

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.08.13

W stosunku do europejskiej średniej w policyjny alkomat dmuchamy wyjątkowo często. Pomimo tego połowa Polaków uważa, że Policja powinna jeszcze aktywniej kontrolować trzeźwość na drogach.
Tańsze i lepsze pojazdy elektryczne oraz zakaz diesla
kalendarz 12/08 2019

Tańsze i lepsze pojazdy elektryczne oraz zakaz diesla

Wiadomości / Gorące tematy

2019.08.12

Ekologiczny trend w transporcie ma się coraz lepiej.
Spadki sprzedaży w branży motoryzacyjnej
kalendarz 06/08 2019

Spadki sprzedaży w branży motoryzacyjnej

Wiadomości / Gorące tematy

2019.08.06

Czy polskie firmy na tym ucierpią?
Najnowsze artykuły:
Volkswagen T-Roc Cabriolet – przed debiutem

Volkswagen T-Roc Cabriolet – przed debiutem

Wiadomości / News

2019.08.17

VW ujawnił oficjalne zdjęcia modelu T-Roc z otwartym dachem. Premiera już we wrześniu we Frankfurcie.
Jaguar XE SV Project 8 pobił własny rekord Nurburgringu

Jaguar XE SV Project 8 pobił własny rekord Nurburgringu

Wiadomości / Ciekawostki

2019.08.16

Jaguar opublikował wyniki z kolejnej próby bicia rekordu toru Nurburgring przez model Project XE SV 8. Tym razem wyniósł on 7 min i 18,361.
 Zabytkowe Mercedesy na wystawie MotoClassic Wrocław 2019

Zabytkowe Mercedesy na wystawie MotoClassic Wrocław 2019

Moto fanatyk

2019.08.16

W weekend 17 i 18 sierpnia na Zamku Topacz w Ślęzie nieopodal Wrocławia odbędzie się wystawa MotoClassic Wrocław.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.