Kia Sportage z usterką
Wiadomości / News / Kia

Kia Motors Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Sportage (SLe), mogą stwarzać problemy w eksploatacji.
Jak poinfomowało przedstawicielstwo producenta, w niektórych egzemplarzach mogły zostać zamontowane wadliwe napinacze pasów bezpieczeństwa kierowcy. W najgorszym przypadku może wystąpić oddzielenie tłoka napinacza od linki bezpośrednio po aktywacji napinacza podczas kolizji.
Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych jest łącznie 3838 samochodów. Kia Motors Poland zadeklarowało, że o akcji zostanie powiadomiona cała sieć marki. Posiadacze aut objętych akcją naprawczą będą zapraszani do serwisów w celu usunięcia występującej usterki. Czas trwania akcji naprawczej określono na 10 lat, począwszy od 01.04.2014 r.
źródło: UOKiK
Zobacz podobne artykuły:
Kompakty wracają do łask
Wiadomości / Gorące tematy
2026.08.10
Paliwo na stacjach będzie tańsze
Wiadomości / News
2026.08.07
Ambitne plany Volvo
Wiadomości / News
2026.08.06
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski
Wiadomości / Moto sport
2026.08.10
Porsche Cayenne Electric w oku burzy
Wiadomości / Ciekawostki
2026.08.09
SUV-y i crossovery dominują na polskim rynku
Używane
2026.08.08