Kajetanowicz i Baran liderami po 1 pętli Rajdu Janner

Dziś z samego rana rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja w inauguracyjnej rundzie Mistrzostw Europy.
Pierwsze dwa odcinki specjalne rozgrywane w nowym, roku 2014 wygrał Kajetan Kajetanowicz z Jarosławem Baranem, którzy startują nowym dla nich Fordem Fiesta R5. Polscy zawodnicy na wyjątkowo trudnej trasie, ze zmienną nawierzchnią, wykazali się wysoką skutecznością uzyskując bardzo dobre wyniki na wszystkich rozegranych odcinkach. Po pierwszej pętli i trzech OS-ach Rajdu Janner Kajetanowicz prowadzi w klasyfikacji generalnej rajdu, przed Robertem Kubicą i Vaclavem Pechem.
Kajetan Kajetanowicz: - Jest okej, choć momentami bywa nieprzewidywalnie, sporo „czarnego” lodu na drodze, czyli takiego, którego nie widać. Trudniej przez to wybrać odpowiednie miejsce hamowania, niektóre zakręty przypominają katapultę - wjeżdżamy w nie i opona mocno trzyma, a za chwilę natrafiamy na taflę lodu i przyczepność diametralnie się zmienia :). To wielka przyjemność móc rywalizować i wygrywać z takimi kierowcami, z którymi tutaj walczymy na tych bardzo śliskich i wymagających odcinkach.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26