Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kajetanowicz w Wielkiej Wyprawie Maluchów
kalendarz 05/07 2024

Kajetanowicz w Wielkiej Wyprawie Maluchów

Moto sport

Kajetan Kajetanowicz po raz drugi przesiadł się z rajdówki do Fiata 126p.

Po sukcesie zeszłorocznej Wielkiej Wyprawy Maluchów Dla Dzieci, w której udało się zebrać ponad dwa miliony złotych, dzisiaj rusza kolejna edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wśród uczestników ponownie znajdują się giganci motorsportu: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski. Ponadto za kierownicą 126p zasiadł również Remigiusz „Rezi” Wierzgoń. Dodajmy, że Kajetan Kajetanowicz na wyprawę wybiera się z żoną Anetą. Razem stanowią jedną z osiemdziesięciu załóg, które w kolumnie maluchów pojadą w kierunku Monte Cassino – miasta, w którym przez osiem lat produkowano Fiaty 126p i gdzie narodził się ten model. Wyprawa dojedzie na słynne w historii Polski i świata włoskie wzgórze w rok obchodów 80. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino.

W tym roku ponad dwukrotnie więcej Fiatów 126p przejedzie ulicami europejskich miast, budząc niemałe zainteresowanie na całym świecie. Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie miliona euro dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, których w 2023 było 1880, z czego 48 poniosło śmierć. Marzeniem każdego z uczestników Wyprawy, w tym Kajetana Kajetanowicza, jest to, by te niechlubne statystyki zmniejszać. Do Wielkiej Wyprawy Maluchów swoją cegiełkę może dołożyć każdy poprzez zasilenie zbiórki w serwisie „Zrzutka.pl”, przekazanie mikrodotacji lub przedmiotu czy usługi na licytację. Wszystkie zebrane fundusze pomogą dzieciom poszkodowanym w wypadkach w powrocie do zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, a także pozwolą na realizację działań prewencyjnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Ponownie wyruszamy na Wielką Wyprawę Maluchów. Bardzo się cieszę, że projekt tak się rozrósł. Rok temu zebraliśmy ponad 2 miliony złotych na pomoc nieletnim ofiarom wypadków drogowych, a tegoroczny cel to 1 milion, ale liczony w euro. Na starcie aż 80 maluchów i ponownie wspaniali ambasadorzy. Chylę czoła przed najstarszym wiekiem, ale młodym duchem duetem Longinem Bielakiem i Sobiesławem Zasadą. Razem ze wszystkimi ambasadorami projektu zwracamy szczególną uwagę na działania prewencyjne, ponieważ wszyscy życzylibyśmy sobie, aby wypadków na drogach było mniej. Dzieci są ich najbardziej niewinnymi ofiarami. W każdym aucie nadjeżdżającym z naprzeciwka może siedzieć dziecko, a nawet jeśli go w nim nie ma, to może ucierpieć, np. tracąc rodzica. Pomyślmy o tym, zanim wciśniemy nogę na gaz, nim weźmiemy telefon do ręki. Jadę na Wielką Wyprawę Maluchów z moją żoną i robimy to z myślą o wszystkich dzieciach, w tym naszych. Zadanie nas dorosłych to chronić dzieci, nie zapominajmy o tym – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Trasa Wielkiej Wyprawy Maluchów 2024 będzie liczyć 3200 km i poprowadzi z Polski do Włoch przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację. 19 lipca „Małe Fiaty” ponownie zawitają do Polski, w Krakowie zaplanowano wielki finał drugiej edycji Wyprawy.


Tagi:
Wielka Wyprawa Maluchów, Wielka Wyprawa Maluchów 2024, Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz, Bartosz Ostałowski, Fiat 126p

Zobacz podobne artykuły:

 Audi i bp partnerami w Formule 1
kalendarz 23/07 2024

Audi i bp partnerami w Formule 1

Wiadomości / Moto sport

2024.07.23

Dla obu firm to nowy etap współpracy.
Dublet Toyoty w Rajdzie Łotwy
kalendarz 22/07 2024

Dublet Toyoty w Rajdzie Łotwy

Wiadomości / Moto sport

2024.07.22

Zespół Toyoty po raz drugi z rzędu zdobył dwa pierwsze miejsca w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.
 Kajetanowicz na starcie Rajdu Śląska
kalendarz 19/07 2024

Kajetanowicz na starcie Rajdu Śląska

Wiadomości / Moto sport

2024.07.19

Kajetan Kajetanowicz wraca do mistrzostw Europy.
Najnowsze artykuły:
Gorące lato i gorące opony

Gorące lato i gorące opony

Warsztat / Porady

2024.07.23

Warto zadbać o bezpieczeństwo przed wyjazdem na wakacje.
 Audi i bp partnerami w Formule 1

Audi i bp partnerami w Formule 1

Wiadomości / Moto sport

2024.07.23

Dla obu firm to nowy etap współpracy.
Mazda 3 i CX-30 - ostatnie sztuki

Mazda 3 i CX-30 - ostatnie sztuki

Wiadomości / News

2024.07.23

Modele z popularnym silnikiem znikają z polskiej oferty Mazdy.