Jan Kisiel królem toru w Oschersleben
kalendarz 14/09 2015

Wiadomości / Moto sport

Polak wygrał obydwa wyścigi tej rundy pucharu Audi.

Jan Kisiel objął prowadzenie w serii wyścigów Audi Sport TT Cup. Na torze Motorsport Arena w Oschersleben, ten 21-latek wygrał już po raz drugi i trzeci w tym sezonie. Odebrał tym samym prowadzenie w klasyfikacji ogólnej pucharu Audi Duńczykowi, Nicolajowi Møllerowi Madsenowi. W klasyfikacji kierowców startujących gościnnie, dwukrotnie zwyciężył doświadczony specjalista wyścigów klasy turystycznej Uwe Alzen.

Po zdobyciu pierwszego miejsca w treningu i znakomitym starcie Kisiela w kwalifikacjach, zapewniwszy sobie pole position w obu rundach, młody zawodnik z Warszawy zwyciężył także w siódmym i ósmym wyścigu tego sezonu pucharu Audi Sport TT Cup. Po ciężko wywalczonym zwycięstwie w pierwszym wyścigu, w drugiej rundzie Kisiel był już nie do pokonania, przejeżdżając metę przed Finem Joonasem Lappalainenem i Niemcem Dennisem Marschallem. Już po zakończeniu zmagań, młody zwycięzca przyznał, że ten właśnie tor należy do jego ulubionych. W Oschersleben startował już sześciokrotnie w swojej karierze i sześciokrotnie stanął na podium – w czterech wyścigach zajmując najwyższe miejsca.

Kierownik projektu Rolf Michl, po czwartym z sześciu weekendów wyścigów pucharowych Audi Sport TT Cup, dokonał krótkiego podsumowania: „Widzowie mieli okazję zobaczyć dwa bardzo emocjonujące wyścigi, urozmaicone wspaniałymi manewrami wyprzedzania. Chciałbym z całego serca pochwalić młode zawodniczki i zawodników, którzy walczyli we wspaniałych pojedynkach, zawsze dochowując przy tym zasad sportowej rywalizacji i fair play, nawet zdając sobie sprawę z tego, że walka o mistrzostwo zbliża się do decydującej fazy.“

W klasyfikacji kierowców startujących gościnnie, „stare wygi“: Uwe Alzen, Frank Biela i Harald Grohs, nie tylko pokazali doświadczenie, ale też przez cały czas służyli radą i wsparciem „młodym wilkom“ startującym w pucharze Audi. Na torze, w pojedynku ze swoimi kolegami, dwukrotnie zwyciężył Alzen. W pierwszym wyścigu na podium stanęła także Doreen Seidel, która gościła również na łamach Playboya, a także prezenter telewizyjny Tim Schrick. Po drugim wyścigu okazję do oblewania zwycięstwa szampanem miał Alzen w towarzystwie Alexa Lloyda i ponownie Schricka.

W klasyfikacji łącznej stałych uczestników pucharu, po odbytych ośmiu z dwunastu wyścigów tego sezonu, prowadzenie objął Jan Kisiel. Z 149 punktami, ma dziewięć punktów przewagi nad dotychczasowym liderem Nicolajem Møllerem Madsenem, który w Oschersleben zajął miejsca szóste i czwarte. Trzecią lokatę zajmuje Dennis Marschall z wynikiem 121,5 punktu.

Kolejny weekend Audi Sport TT Cup odbędzie się 26 i 27 września na torze Nürburgring.

Zobacz podobne artykuły:

Rajd Safari - Kajetanowicz liderem w WRC2
kalendarz 28/03 2024

2024.03.28

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali pierwszy OS Kasarani w kategorii WRC2 Challenger.
Nissany już wkrótce tylko elektryczne

Wiadomości / News

2024.03.28

Nissan wkrótce przestawi się w Europie na sprzedaż wyłącznie samochodów elektrycznych
"GARDEN OF IDEAS" PODCZAS MILAN DESIGN WEEK 2024

2024.03.28

Honda będzie główną atrakcją imprezy "Garden of Ideas" organizowanej przez Vanity Fair Italia podczas Milan Design Week w dniach 16-21 kwietnia.