Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Jacek Bartoszek rusza do Maroka
kalendarz 05/10 2024

Jacek Bartoszek rusza do Maroka

Moto sport

Bartoszek będzie reprezentował Polskę w Rallye du Maroc.

Jacek Bartoszek, zdobywca Pucharu Polski w rajdach terenowych Baja i uczestnik rajdów Abu Dhabi Challenge i Rajdu Dakar, w dniach od 6 do 11 października wystartuje w jednym z najtrudniejszych rajdów na świecie – Rallye du Maroc.

To będzie debiut Jacka Bartoszka w Rallye du Maroc. Rajd ten, uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wymagających na świecie, stanowi test dla wielu zawodników przed Rajdem Dakar, tradycyjnie odbywającym się w styczniu. Trasy prowadzą przez pustynie, gdzie na zawodników czekają wydmy, wysokie temperatury oraz trudne, techniczne odcinki. W tegorocznej edycji wszyscy motocykliści będą musieli korzystać z elektronicznego roadbooka, który zastąpi tradycyjne, papierowe wersje.

„Lubię marokańskie wydmy. Trenowałem tu wiele razy. Cieszę się, że po przerwie znów mogę stanąć na starcie w tak prestiżowych zawodach" – mówi Bartoszek, który pojedzie motocyklem KTM 450 Rally Replica.

Jacek Bartoszek, zawodnik zespołu Mforsport, startujący pod szyldem Leonardo Team, ściga się na motocyklach od 2005 r. W swojej karierze zdobywał tytuły mistrzowskie w trialu, próbował żużla, ale ostatecznie skupił się na motocyklowych rajdach terenowych. W latach 2018–2020, Bartoszek stanął na podium krajowych rozgrywek, zdobywając m.in. 1. miejsce w 2019 r, 2. w 2018 i 3. w 2020 r. Później z powodów zdrowotnych musiał się wycofać, ale miłość do motorsportu zwyciężyła i powrót na arenę międzynarodową rozpoczął się od startu w Abu Dhabi Desert Challenge 2023, gdzie zajął 20. miejsce w klasyfikacji generalnej i 4. wśród weteranów.

Maroko zawsze było miejscem wyjątkowym dla rajdów terenowych. Historia zaczęła się w 1982 r, gdy po raz pierwszy zorganizowano Rajd Paris-Agadir, który był pierwszym rajdem terenowym na marokańskiej ziemi. Rok później rajd zmienił nazwę na Atlas Rally i stał się flagowym wydarzeniem w kalendarzu rajdów terenowych. Atlas Rally przyciągał najlepszych kierowców i zespoły z całego świata, umacniając swoją pozycję wśród najbardziej prestiżowych rajdów terenowych. Przyciągał najlepszych kierowców i zespoły z całego świata. Pod koniec lat 90. Atlas Rally zniknął z kalendarza, ale został reaktywowany w 2000 r. jako Rallye du Maroc pod przewodnictwem Cyrila Neveu i Jean-Christophe'a Pelletiera. Rajd szybko odzyskał swoją rangę i ponownie przyciągnął elitę rajdów terenowych.

Tegoroczny Rallye du Maroc rozpoczyna się prologiem 6 października./oprac.ns/

źródło: Mforsport


Tagi:
Jacek Bartoszek, Rallye du Maroc, Rallye du Maroc 2024

Zobacz podobne artykuły:

Najszybszy rajd sezonu WRC
kalendarz 29/07 2026

Najszybszy rajd sezonu WRC

Wiadomości / Moto sport

2026.07.29

75. edycja Rajdu Finlandii.
Polacy znów na podium w GT Open
kalendarz 28/07 2026

Polacy znów na podium w GT Open

Wiadomości / Moto sport

2026.07.28

Fabian Dybionka i Hubert Darmetko zajęli trzecie miejsce w wyścigu na francuskim torze Paul Ricard.
Rajd Polski - Finowie triumfują na Śląsku
kalendarz 26/07 2026

Rajd Polski - Finowie triumfują na Śląsku

Wiadomości / Moto sport

2026.07.26

Teemu Suninen i Antte Haapala za piątym podejściem wygrali Rajd Polski.
Najnowsze artykuły:
BMW może skonstruować elektryczne cabrio

BMW może skonstruować elektryczne cabrio

Wiadomości / News

2026.07.29

Model ten mógłby zadebiutować w 2028 r.
Zwycięzca Tour de France z trofeum od Skody

Zwycięzca Tour de France z trofeum od Skody

Wiadomości / News

2026.07.29

Skoda Auto po raz 23. była partnerem słynnego wyścigu kolarskiego.
Colin Chapman - Człowiek, który stworzył Lotusa

Colin Chapman - Człowiek, który stworzył Lotusa

Wiadomości / Ciekawostki

2026.07.28

Był nie tylko inżynierem i wynalazcą ale i osobą, która zrewolucjonizowała świat motosportu.