Infiniti chce mieć swoje AMG
Wiadomości / News / Infiniti

Japoński producent zamierza stworzyć nową sub-markę.
Nowa marka byłaby tym czym jest AMG dla Mercedesa, czy M dla BMW. Zdaniem szefa Infiniti, Johana de Nysschena, nie każdy model musi być konieczne oferowany w najwyższym wariancie, ale jest to „potrzebne" dla uzyskania wyższej pozycji marki.
Według wiceprezesa Infiniti USA, Michaela Bartscha, „Jest już wersja IPL. Być może zatem stoimy przed faktem dokonanym.” Decyzja na razie jeszcze nie zapadła.
W 2010 r. pojawił się model G Coupe w wersji IPL. Oprócz zmian w stylizacji, samochód otrzymał sportowe zawieszenie, wydajniejsze hamulce oraz nieznacznie mocniejszy (o 18 KM) silnik, który oferował 348 KM.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26