Inauguracja serii Audi Sport TT Cup
kalendarz 04/05 2015

Wiadomości / Moto sport / Audi

Wyścigi nowej serii rozegrano podczas dwóch dni festiwalu DTM na torze Hockenheim.

W dwóch wyścigach Pucharu, wystartowało 24 zawodników. Pierwszego dnia imprezy wygrał Austriak Marc Aurel Coleselli, drugiego Niemiec, Thomas Marschall.

Dodajmy, że ta nowa seria wyścigów - Audi Sport TT Cup została stworzona z myślą o młodych kierowcach. Daje im możliwość debiutu w świecie sportów motorowych. Lekka karoseria, czterocylindrowy silnik TFSI oraz 6-biegowa skrzynia przekładniowa sportowego auta, w prawie niezmienionej postaci pochodzą z seryjnego TT i udowodniły, że doskonale nadają się do wykorzystania w samochodzie wyścigowym.

W historycznym, pierwszym wyścigu rozegranym w sobotę, zwyciężył pochodzący z Salzburga Marc Coleselli. W inauguracji Audi Sport TT Cup dobrze spisała się także dwójka kierowców z Polski. Jan Kisiel zajął czwarte miejsce, tracąc niecałe 15 sekund do zwycięzcy. W tym samym wyścigu, na miejscu 15 zameldowała się Małgorzata Rdest.

W wyścigu niedzielnym triumfował Niemiec Dennis Marschall. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, runda niedzielna była znacznie trudniejsza. Dwa razy na torze pojawił się Safety Car, a zawodnicy twardo walczyli o najlepszą dla siebie pozycję. Polska dwójka tym razem nie mogła się niestety poszczycić dobrymi wynikami. Jan Kisiel po uderzeniu przez innego zawodnika utracił dobrą pozycje i musiał długo odrabiać straty. Ostatecznie minął metę na miejscu czternastym, a Gosia Rdest na dwudziestym.

W klasyfikacji ogólnej kierowców, po pierwszych dwóch wyścigach serii prowadzi Marschall z 43 punktami. Tuż za nim jest Duńczyk Møller Madsen (42) oraz Coleselli (41).

Oprócz 18 stałych kierowców, podczas każdej z imprez Audi Sport TT Cup startuje również 6  zmieniających się gości. Na Hockenheim, szczególną uwagę przyciągnął pojedynek pomiędzy dwiema gwiazdami Rallycrossu, Tannerem Foustem (USA) i Toomasem Heikkinenem (FIN). Pierwszą rundę w tym pojedynku, po dwóch wyścigach, wygrał Foust, który jako szósty w całej stawce zapewnił sobie jednocześnie zwycięstwo w klasyfikacji gości.

Zobacz podobne artykuły:

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do Polski
kalendarz 23/04 2024

Wiadomości / Gorące tematy

2024.04.23

Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut.