Hamilton najszybszy na torze Sepang
kalendarz 30/03 2014

Wiadomości / Moto sport

Brytyjczyk Lewis Hamilton po raz pierwszy wygrał Grand Prix Malezji.

Reprezentant zespołu Mercedesa uzyskał  najlepszy czas na torze w Malezji. Na drugim miejscu uplasował się partner Hamiltona z zespołu, Nico Rosberg, który jednocześnie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji mistrzostw. Trzeci był broniący tytułu mistrzowskiego, Sebastian Vettel (Red Bull), który zdobył pierwsze punkty w tym sezonie.

Wyścig w Malezji był dla Mercedesa szczególny. Dla Hamiltona jest to 23. zwycięstwo w dotychczasowej karierze, ale dopiero pierwsze w Malezji. Zespół Mercedesa zanotował pierwszy od 2010 roku (od chwili powstania zespołu), podwójny sukces w F1.

Przed rozpoczęciem wyścigu minutą ciszy uczczono pamięć pasażerów i załogi zaginionego 8 marca Boeinga 777, który do dziś nie został znaleziony.

Hamilton prowadził na Sepang praktycznie od startu do mety. Dodajmy, że Brytyjczyk  był najszybszy również w sobotnich kwalifikacjach. Jednocześnie spośród wszystkich zespołów Mercedes dysponuje najlepiej przygotowanymi silnikami. Właśnie z powodu problemów technicznych w Malezji, wyścigu nie ukończyło siedmiu zawodników.

Pecha miał również Fin Kimi Raikkonen (Ferrari), który na początku wyścigu miał kolizję z Duńczykiem Kevinem Magnussenem (McLarena), przebił oponę i musiał zjechać do boksu. Stracił ponad minutę, do rywalizacji wrócił dopiero na 19 miejscu.

2024.04.17

77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w 52. edycji Rajdu Świdnickiego.
Alfa Romeo – kontrowersje wokół nazwy
kalendarz 16/04 2024

Wiadomości / News

2024.04.16

Alfa ugięła się pod naciskiem włoskiego rządu i zmieniła nazwę nowego modelu.
Premiery BMW podczas Święta Motoryzacji
kalendarz 15/04 2024

2024.04.15

Tegoroczne Concorso d'Eleganza Villa d'Este może być miejscem prezentacji nowego M4 CS.