Hamburg zamknie centrum dla aut?

Władze Hamburga chcą zamknąć centrum miasta dla samochodów prywatnych od 2034 r.
Mieszkańcy mają korzystać z transportu publicznego, rowerów lub poruszania się pieszo. Ambitny plan jest częścią programu rozwoju obszarów miejskich o nazwie „Zielona Sieć", co w praktyce oznacza zakaz wstępu samochodów do centrum miasta od 2034 r. Ponadto 40 proc. pow. Hamburga zostanie zamieniona w sieci parków, ogrodów, place zabaw, tereny rekreacyjne. Rzeczniczka ratusza, Angelika Fritsch powiedziała: „W latach 2015-2020 będzie można zwiedzić miasto wyłącznie na rowerze lub pieszo."
Hamburg dzięki temu stanie się miastem cichszym, bardziej ekologicznym i przyjaznym dla mieszkańców. Jednocześnie celem projektu jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, co z kolei ma zapobiec fali powodzi. W ciągu ostatnich 60 lat średnie temperatury wzrosły o 1,2 stopnia Celsjusza do ponad 9 stopni, zaś w tym samym czasie poziom morza wzrósł o 20 cm.
Bardziej ekologiczny Hamburg przyniesie korzyści dla rozwoju biznesu, a także nowych projektów mieszkaniowych.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26