Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Gustaw Wiśniewski zwycięzcą w Korei
kalendarz 18/07 2026

Gustaw Wiśniewski zwycięzcą w Korei

Moto sport / Lamborghini

To już druga wygrana Polaka w tym w sezonie.

Gustaw Wiśniewski odniósł zwycięstwo w drugim wyścigu czwartej rundy Lamborghini Super Trofeo Asia, rozgrywanej na torze Inje Speedium w Korei Południowej.

„Naprawdę jestem zadowolony z tego wyścigu – z trzeciej pozycji na starcie, ostatecznie wygraliśmy wyścig więc z tego ogromnie się cieszę. Po raz pierwszy startowałem też na tym torze i muszę przyznać, że okazał się bardzo trudny. Pogodę też mieliśmy w kratkę więc nie do końca było wiadomo, na jakich oponach pojedziemy. Ważne jednak, że kończymy tę rundę z niesamowitym wynikiem” – mówi Gustaw Wiśniewski. 

Gustaw Wiśniewski to polski kierowca wyścigowy i jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Wielokrotny mistrz Polski w kartingu i reprezentant Polski, były kierowca Formuły 4. W sezonie 2025 reprezentował Oregon Team w Lamborghini Super Trofeo Europe, a obecnie ściga się w barwach Vincenzo Sospiri Racing w Lamborghini Super Trofeo Asia, będąc jednocześnie członkiem Lamborghini Young Driver Program. Na swoim koncie ma zwycięstwa i podia w międzynarodowej rywalizacji oraz historyczny start w 24H Dubai jako najmłodszy Polak w historii tego wyścigu.

źródło: motosport.pzm.pl


Tagi:
Gustaw Wiśniewski, Lamborghini Super Trofeo Asia, Lamborghini, Vincenzo Sospiri Racing

Zobacz podobne artykuły:

Polak szefem zespołu w F1
kalendarz 16/08 2026

Polak szefem zespołu w F1

Wiadomości / Moto sport

2026.08.16

Marcin Budkowski został szefem zespołu Cadillac Formula 1.
Czas na Rajd Barum
kalendarz 14/08 2026

Czas na Rajd Barum

Wiadomości / Moto sport

2026.08.14

Wśród startujących sześć polskich załóg.
Kajetanowicz w Rajdzie Legend
kalendarz 13/08 2026

Kajetanowicz w Rajdzie Legend

Wiadomości / Moto sport

2026.08.13

Rajdowy mistrz przygotował niespodziankę dla polskich kibiców.
Najnowsze artykuły:
Skoda Octavia - Od 30 lat bestsellerem w Polsce

Skoda Octavia - Od 30 lat bestsellerem w Polsce

Wiadomości / Wydarzenia

2026.08.17

Bez wątpienia to prawdziwy przebój polskiego rynku.
W garażu u Cristiano Ronaldo

W garażu u Cristiano Ronaldo

Wiadomości / News

2026.08.16

Trzy egzemplarze Bugatti i dwa modele Ferrari Icona to tylko mały ułamek tego, co można zobaczyć w tym super ekskluzywnym salonie.
Polak szefem zespołu w F1

Polak szefem zespołu w F1

Wiadomości / Moto sport

2026.08.16

Marcin Budkowski został szefem zespołu Cadillac Formula 1.