Ford Transit i Ranger z usterką
Wiadomości / News / Ford

Ford Polska Sp. z o.o. powiadomił Urządu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Transit i Ranger mogą stwarzać problemy w eksploatacji.
Dotyczy to pojazdów wyposażonych w silnik 2.2 lub 3.2 Duratorq, wyprodukowanych w zakładach: w Kocaeli w okresie od 12.09.2014 r. do 23.01.2015 r. i w Silverton od 24.10. do 05.12.2014 r.
W niektórych samochodach we wtryskiwaczach może znajdować się nieprawidłowo zmontowany wewnętrzny zawór. Awaria zaworu skutkuje utratą ciśnienia w szynie paliwowej, co może spowodować wyłączenie silnika.
Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych jest 528 pojazdów. Ford Polska powiadomi właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi Forda w celu przeprowadzenia stosownej kontroli i wymiany podzespołu.
źródło: UOKiK
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26