Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Finał zawodów Toyota GT Series
kalendarz 30/10 2021

Finał zawodów Toyota GT Series

Moto sport / Subaru / Toyota

W najbliższą niedzielę, 31 października, Tor Łódź po raz kolejny będzie gospodarzem największego zlot samochodów Subaru BRZ/Toyota GT86.

Ponad 30 aut zmierzy się w bezpiecznych warunkach na łódzkim torze kończąc całą serię zmagań, które do tej pory odbyły się także w Kielcach i Modlinie. Toyota GT Series to 30 zawodników w 3 klasach, rywalizujących w bezpiecznych warunkach w formatach Time Attack, Race i Team Battle.

"Gdy zaczynałem przygotowania do pierwszego z cyklu wyścigów głęboko wierzyłem w zaangażowanie społeczności GT86/BRZ – to ludzie, których łączy pasja, ale i odpowiedzialność.” - mówi organizator Toyota GT Series Yoshua Ono. „Nisko zawieszone, sportowe samochody z napędem na tył to wielka pokusa do sportowej jazdy, ale to właśnie takie wydarzenia sprawiają, że na naszych drogach jest bezpieczniej. Kierowcy mogą szkolić swoje umiejętności na przystosowanym do tego torze jednocześnie doświadczając ekstremalnych wrażeń na jakie nie powinno być miejsca na drogach publicznych.” - dodaje Ono.

Z racji na popularność tej formy spędzania wolnego czasu, w trakcie trwania ligi, organizator zezwolił na udział w zawodach także kierowcom nie posiadających GT86/BRZ – utworzono dla nich specjalne klasy otwarte, gdzie także mogą rywalizować o palmę pierwszeństwa.

„Warunkiem udziału jest japońskie pochodzenie aut, chcemy zwiększyć ilość uczestników jednocześnie zachowując wyjątkowy charakter imprezy, która przeznaczona jest głównie dla fanów motoryzacji z Kraju Kwitnącej Wiśni” – kończy organizator.

Premierowa edycja Toyota GT Series kończy się sukcesem, ponad 30 zawodników w klasyfikacji generalnej i setki kilometrów przejechanych przez uczestników pozwoliły organizatorowi zapowiedzieć już kolejną edycję. W 2022 r GT Series ponownie zawita do Łodzi, ale odwiedzi także nowe obiekty popularyzując sport samochodowy w miejscu do tego przeznaczonym: Tor Modlin, Tor Słomczyn oraz trzeci obiekt, który ma być niespodzianką dla uczestników i zostanie ogłoszony dopiero na początku przyszłego roku.

Finał tegorocznych zawodów odbędzie się w niedzielę 31 października na Torze Łódź – wejście dla kibiców bezpłatne. Zawody będą trwać w godz. 9:00 – 15:00.


Tagi:
Toyota, Toyota GT Series, Toyota GT86, Subaru BRZ, Tor Łódź

Zobacz podobne artykuły:

 Esapekka Lappi triumfuje w Rajdzie Szwecji
kalendarz 20/02 2024

Esapekka Lappi triumfuje w Rajdzie Szwecji

Wiadomości / Moto sport

2024.02.20

Dla reprezentantów Hyundaia to drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata.
Rajd Małopolski 2024
kalendarz 18/02 2024

Rajd Małopolski 2024

Wiadomości / Moto sport

2024.02.18

Rajd Małopolski w Rajdowych Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej.
Kartingowe Mistrzostwa Polski 2024
kalendarz 18/02 2024

Kartingowe Mistrzostwa Polski 2024

Wiadomości / Moto sport

2024.02.18

W marcu ruszy kolejny sezon kartingowy.
Najnowsze artykuły:
Elektryczny superbolid Porsche

Elektryczny superbolid Porsche

Wiadomości / News

2024.02.24

Produkcyjna wersja studyjnego modelu Mission X może powstać w tym roku.
 Alfa Romeo Milano - Przed premierą

Alfa Romeo Milano - Przed premierą

Prezentacje / Nowości

2024.02.24

Alfa wraca do segmentu B. Teraz będzie to SUV.
Nowości Dacii w Genewie

Nowości Dacii w Genewie

Wiadomości / News

2024.02.22

Tegoroczny Salon Samochodowy w Genewie będzie miejscem premiery trzech nowych modeli.