Filip Nivette wygrał 50 Rajd Dolnośląski
Wiadomości / Moto sport / News / slider

Dwóch kierowców z szansą na tytuł mistrzowski.
Filip Nivette pilotowany przez Kamila Hellera zdołali utrzymać prowadzenie na drugim etapie rajdu, kończąc rywalizację na najwyższym stopniu jubileuszowej 50. edycji tej imprezy. Dodajmy, że dla Nivette to druga wygrana w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Drugie miejsce zajął Jakub Brzeziński, który podczas sobotniego etapu należał do najszybszych zawodników. Lider mistrzowski Polski - Grzegorz Grzyb - dojechał do mety na trzeciej pozycji. Jednak Zespół Sędziów Sportowych na podstawie art. 48.2.1 Regulaminu Rajdów Regionalnych FIA wykluczył z 50. Rajdu Dolnośląskiego załogę Grzyb/Hundla. Zgodnie z jego zapisem w promieniu 1 kilometra od pojazdu załogi nie mogą przebywać personel oraz pojazdy zespołu - z wyjątkami. Załoga przyjęła decyzję ZSS i odwołała się do Głównej Komisji Sportów Samochodowych przy PZM. Tym samym do czasu rozpatrzenia odwołania wyniki Rajdu Dolnośląskiego pozostają w zawieszeniu.
Ostatnia szósta runda RSMP - Rajd Arłamów odbędzie się w dniach 3-5 listopada.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26