Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Ferrari 275 GTB / C Speciale na aukcji
kalendarz 28/07 2014

Ferrari 275 GTB / C Speciale na aukcji

Wiadomości / News / Ferrari

To może być najdroższe w historii Ferrari.

Bardzo rzadki model, najszybszy samochód z silnikiem z przodu jaki wystartował w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, 16 sierpnia zostanie sprzedany na aukcji.

Włoski klasyk będzie oferowany do sprzedaży na aukcji przez RM Auctions Monterey, która  rozpocznie się 15 sierpnia. Jak się szacuje, samochód może osiągnąć cenę co najmniej 25 mln euro (34 mln dol.), dzięki czemu może stać się najdroższym Ferrari jakie  kiedykolwiek zostało sprzedane. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku model 275 GTB / 4 Nart Spider zmienił właściciela za 20 mln euro (27 mln dol.).

Model, który teraz zostanie wystawiony do sprzedaży, jest jednym z trzech w historii – z nr  podwozia 06701. Samochód został wyprodukowany przez firmę z Maranello pod koniec 1964 r. i na początku 1965 r. został homologowany jako wyścigowy 275 GTB. Włosi chcieli tym modelem zdetronizować Forda GT40 oraz Shelby Cobrę Daytona w Le Mans w 1965 r. Samochód wyprodukowany w kwietniu 1965 r., jest pierwszym z trzech skonstruowanych 275 GTB / C Spéciales.

To sportowe Ferrari zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w 1965 r. w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Jest jednocześnie do dziś najszybszym autem z silnikiem umieszczonym z przodu, jakie wystartowało na słynnym francuskim torze.

275 GTB / C Speciale otrzymało lekkie, aluminiowe nadwozie. Pod maską auta trafił  zmodyfikowany 3.3-litrowy silnik V12 z sześcioma gaźnikami o maksymalnej mocy 320 KM, o 70 KM więcej niż zapewniał standardowy model 275 GTB.
 

Zobacz podobne artykuły:

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
kalendarz 26/06 2026

„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”

Wiadomości / News

2026.06.26

Porsche zapewnia, że najsłynniejszy model marki zachowa silnik benzynowy.
Problem Toyoty, to...
kalendarz 23/06 2026

Problem Toyoty, to...

Wiadomości / News

2026.06.23

... zbyt wiele modeli i wersji.
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
kalendarz 23/06 2026

Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...

Wiadomości / Wydarzenia

2026.06.23

Pierwsze na świecie Maybach Atelier zostało otwarte w Szanghaju, drugie jest w Warszawie.
Najnowsze artykuły:
Kupujesz diesla?

Kupujesz diesla?

Używane

2026.06.26

Te roczniki są najbardziej ryzykowne.
Toyota Off‑Road Festival 2026

Toyota Off‑Road Festival 2026

Moto fanatyk

2026.06.26

Miłośnicy terenowych Toyot spotkali się na Mazurach.
Rusza sezon driftingu

Rusza sezon driftingu

Wiadomości / Moto sport

2026.06.26

Nadarzyn rozpoczyna sezon Driftingowych Mistrzostw Polski 2026.