Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Felix Jaehn dzieli się dobrymi wibracjami
kalendarz 04/06 2020

Felix Jaehn dzieli się dobrymi wibracjami

Wydarzenia

Wirtualne koncerty zamiast występów na scenie.

Od Tokio przez Londyn i Nowy Jork, aż po Berlin – jako jeden z najbardziej cenionych DJ-ów i producentów muzycznych świata Felix Jaehn wiele czasu spędza w trasie, podróżując z jednego koncertu na drugi. Ale podczas pandemii również ten niemiecki artysta jest „uziemiony”. Jednak jego gramofony wcale nie pokrywają się kurzem: Felix Jaehn występuje online, tworzy nowe piosenki i szuka kolejnych inspiracji.

Korzystając ze swojego muzycznego doświadczenia, Felix Jaehn wspiera platformę strumieniowania Mercedes-Benz „Mixed Tape”. Podobnie jak w przypadku innych takich usług, użytkownicy Mercedesów mogą słuchać utworów z platformy „Mixed Tape” w swoich autach, za pomocą systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX. Z okazji tegorocznych urodzin „Mixed Tape” niemiecki DJ stworzył listę ze swoimi ulubionymi utworami wszech czasów (https://fanlink.to/MixedTape).

25-letni artysta już dziś może pochwalić się wieloma sukcesami: na swoim koncie ma prawie 100 złotych i platynowych płyt. Jego kariera rozpoczęła się w 2015 r., od remiksu piosenki „Cheerleader”, który trafił na szczyty list przebojów w ponad 55 krajach, w tym w USA. DJ-skiego „fachu” w większości Felix Jaehn nauczył się sam. Jako dziecko pobierał lekcje gry na skrzypcach, a po ukończeniu szkoły średniej studiował w Point Blank Music School w Londynie. Dziś specjalizuje się w muzyce house (podgatunki tech, deep, sunny chill) i jest szczególnie znany z optymistycznych utworów tanecznych.

Feliksie, z powodu pandemii COVID-19 ludzie na całym świecie od wielu tygodni prowadzą bardzo ograniczone życie. Jakie zmiany Ty dostrzegasz w swoim codziennym życiu?

Od ponad 4 tygodni siedzę w swoim domu nad Bałtykiem i niezmiennie dużo pracuję – w sumie nawet więcej niż wcześniej. Ale wszystko robię z domu. Muszę przyznać, że dzięki temu jestem o wiele bardziej produktywny. Wcześniej mnóstwo podróżowałem. Teraz popadłem w rutynę: pracuję w nocy, wstaję w południe, a potem cieszę się słońcem. W ogrodzie udało mi się zrobić nową rabatkę, spędzam czas z rodziną, pracuję w domu i zajmuję się sprawami firmy, z którymi zwracają się do mnie moi partnerzy biznesowi. O 21:00  zamykam się w pracowni i zostaję tam przez całą noc. Szczerze, bardzo podoba mi się ta rutyna i sposób, w jaki kształtuje się teraz moja codzienność.

To trudny czas, szczególnie dla artystów, ponieważ wszystkie koncerty i wydarzenia są odwołane. W odpowiedzi niektórzy artyści przenoszą swoje koncerty do wirtualnego świata. Ty też – w każdą niedzielę grasz na swoim kanale na Instagramie pod tytułem „INSTA AIR”.

Oczywiście smuci mnie to, że wszystkie koncerty na żywo zostały odwołane. W międzyczasie cały letni plan moich występów również został anulowany. Nauczyłem się jednak zawsze koncentrować na pozytywach, a rozczarowanie tym wszystkim szybko minęło. Zmieniłem po prostu tryb pracy: co niedzielę urządzam INSTA AIR i doceniam to, że nadal mogę dzielić się swoją pasją z domu. Cyfrowe występy dają mi mnóstwo radości. Czuję ten sam przypływ adrenaliny i naprawdę czekam na te koncerty – każda niedziela to „dzień show”. Najważniejsze, że mogę łączyć się ze swoimi fanami.

Wiele osób wykorzystuje ten czas, aby zająć się nowym hobby, spędzać więcej czasu z rodziną albo cieszyć się przyrodą. Jak Ty organizujesz swój czas? Jakie projekty realizujesz?

Na pewno spędzam dużo więcej czasu w studio. Od dawna już tyle nie produkowałem i nie uczyłem się tylu nowych rzeczy! Mam czas na zapoznanie się z samouczkami, testowanie nowych syntezatorów albo zwyczajne granie bez presji czasu. Czuję się trochę tak, jakbym z powrotem przeniósł się do 2014 r., zanim jeszcze zacząłem odnosić sukcesy – gdy codziennie spędzałem czas w studio. I właśnie to robię teraz. Poza tym bardzo lubię spędzać czas z rodziną, znów zbliżamy się do siebie. No i spędzam też dużo czasu w ogrodzie i cieszę się przyrodą.

Co mógłbyś doradzić innym podczas tego okresu? Jak wykorzystać czas w domu i przezwyciężyć wyzwania, jakie wiążą się z izolacją?

Dla mnie kluczem jest produktywność. Na początku urządziłem sobie kilka dni nicnierobienia, poza śledzeniem mediów społecznościowych, sprawdzaniem telefonu i oglądaniem wiadomości. Później przyszło jednak poczucie przygnębienia. Chcę być aktywny i tworzyć. Lubię ten stan, kiedy nagrywam piosenkę i mogę położyć się do łóżka ze świadomością, że coś zrobiłem, lubię, gdy pracuję w ogrodzie i widzę postępy. Myślę, że teraz mamy czas na zrobienie tego wszystkiego, czego zwykle nie robimy na co dzień.

Hodujesz pszczoły, jesz wegańskie jedzenie i jeździsz w pełni elektrycznym Mercedesem EQC – świadomość problemów środowiskowych jest dla ciebie ważna. Sądzisz, że pandemia zmieni postawy ludzi w tym względzie?

Szczególną uwagę zwracam teraz na spokój i ciszę – dzięki temu środowisko jako całość może odetchnąć z ulgą. Mogę mieć tylko nadzieję, że przyniesie to również długoterminowy efekt i że zajdzie prawdziwa zmiana w świadomości ludzi na temat tych problemów. W czasie, kiedy wszyscy chcą ożywić gospodarkę po COVID-19 tak szybko, jak to możliwe, nie możemy ignorować kwestii środowiska. Powinniśmy postrzegać obecną sytuację jako szansę na nowy start i odbudowę gospodarki od podstaw, z większą koncentracją na ochronie środowiska.

Jak myślisz – jakie mogą i powinny być wnioski z pandemii COVID-19?

Moim zdaniem? Możemy dowiedzieć się, że nie potrzebujemy aż tyle, że możemy być zadowoleni i szczęśliwi ze sobą, z naszymi rodzinami i otoczeniem. Kiedy w końcu będziemy mogli ponownie podróżować – co jest wielkim przywilejem – powinniśmy robić to starannie i naprawdę się tym cieszyć! A w przyszłości powinniśmy odbywać więcej spotkań w formie wideokonferencji i podróżować tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne.


Tagi:
Felix Jaehn, Mercedes, Mercedes EQC, COVID-19, pandemia, koronawirus

Zobacz podobne artykuły:

Marcello Gandini i Lamborghini Countach
kalendarz 13/04 2024

Marcello Gandini i Lamborghini Countach

Wiadomości / Wydarzenia

2024.04.13

Słynny stylista opowiada o jednym ze swoich projektów.
Audi Q6 e-tron i sztuka
kalendarz 05/04 2024

Audi Q6 e-tron i sztuka

Wiadomości / Wydarzenia

2024.04.05

Andrés Reisinger jest jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów cyfrowych i projektantów na świecie.
Ghostbusters: Frozen Empire z udziałem Mercedesa Sprintera
kalendarz 21/03 2024

Ghostbusters: Frozen Empire z udziałem Mercedesa Sprintera

Wiadomości / Wydarzenia

2024.03.21

W najnowszym filmie o Pogromcach Duchów obok znanego samochodu bohaterów Ecto-1, występuje również pojazd towarzyszący.
Najnowsze artykuły:
Startuje sezon rajdowych MP

Startuje sezon rajdowych MP

Wiadomości / Moto sport

2024.04.26

27 kwietnia rusza 69 sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Majówka 2024 – raport drogowy

Majówka 2024 – raport drogowy

Bezpieczeństwo

2024.04.26

Przed nami pierwszy długi weekend majowy. Czego możemy spodziewać się w tym roku, wyruszając w trasę na majówkę?
Nissan Qashqai E-Power Tekna + – Nadzieja przyszłości?

Nissan Qashqai E-Power Tekna + – Nadzieja przyszłości?

Testy / Testy

2024.04.26

Najnowszy Nissan Qashqai może się podobać. Jednak Nissan proponuje swoim klientom jeszcze coś... Oferuje bowiem połączenie auta spalinowego i elektrycznego.