Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Dzień Rodziny w Muzeum Mercedesa
kalendarz 28/06 2024

Dzień Rodziny w Muzeum Mercedesa

Moto fanatyk / Mercedes

Różnorodność atrakcji sprawi, że ten dzień będzie ciekawą propozycją dla każdego.

Muzeum organizuje to wydarzenie we współpracy z wieloma renomowanymi partnerami ze Stuttgartu i okolic. Cały program jest bezpłatny, a aktywności odbędą się przed muzeum, na poziomie 1 budynku oraz na terenie kampusu.

Śmiech, taniec i wspólna zabawa – to wszystko zaoferują występy sceniczne. Musical dla dzieci Bibi & Tina z „paradą pozaziemskich przebojów” cieszy się dużą popularnością. Na scenie do wspólnego selfie zapozują maskotki, w tym Fritzle (VfB), Johnny Blue (TVB Stuttgart), Luftikus (gazeta dla rodziców Luftballon) i Wonni (basen przygodowy Wonnemar), a także Carlotta, maskotka Muzeum Mercedesa.

Oczywiście podczas muzealnego Dnia Rodziny nie zabraknie samochodów. Mercedes-Benz O 3500 z 1950 r. i Mercedes-Benz O 6600 z 1966 r. będą na przemian co godzinę dowozić gości z Börsenplatz w Stuttgart-Mitte. Pod budynkiem odbędzie się otwarte spotkanie miłośników klasycznych samochodów z cyklu „Klasyki i kawa”, tym razem skupiające się na Klasie G. Przy okazji odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najnowszą generację Gelendy. Pojawi się także Mercedes-Benz Sustaineer Sprinter, czyli przyszłość miejskiej logistyki. Historię motoryzacji przybliży możliwość przejażdżki autentyczną repliką trójkołowca Benza z 1886 r. oraz innymi klasycznymi modelami.

Dzień Rodziny odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 czerwca 2024 r. w godzinach 11:00-18:00, teren przed muzeum, poziom 1 w budynku oraz w kampusie./ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Mercedes, Muzeum Mercedes-Benz

Zobacz podobne artykuły:

Porsche i Kawa
kalendarz 03/05 2026

Porsche i Kawa

Moto fanatyk

2026.05.03

Ponad 250 samochodów Porsche można było zobaczyć na szóstym już spotkaniu z serii „Porsche i Kawa”.
150 lat temu urodził się Nicola Romeo: założyciel marki Alfa Romeo
kalendarz 03/05 2026

150 lat temu urodził się Nicola Romeo: założyciel marki Alfa Romeo

Wiadomości / Ciekawostki

2026.05.03

Inżynier z Neapolu tchnął nowe życie w mediolańską firmę.
Odzyskany Mercedes o wartości ponad 1 mln zł
kalendarz 28/04 2026

Odzyskany Mercedes o wartości ponad 1 mln zł

Wiadomości / News

2026.04.28

Mercedes-AMG G63 z pakietem tuningowym Brabusa został skradziony w Berlinie.
Najnowsze artykuły:
Skoda Karoq Style 2.0 TDI SCR 115 KM DSG7 – Odpowiedni?

Skoda Karoq Style 2.0 TDI SCR 115 KM DSG7 – Odpowiedni?

Testy / Testy

2026.05.09

Obecnie, w czasach promocji pojazdów elektrycznych poruszanie się autami napędzanymi olejem paliwowym nie jest tak popularne, jak kiedyś. Niestety jest to dla nas niezrozumiałe.
Hyundai i20 1.0 T-GDI 7DCT Smart 100 KM – Miejski przedstawiciel

Hyundai i20 1.0 T-GDI 7DCT Smart 100 KM – Miejski przedstawiciel

Testy / Testy

2026.05.08

Wiele osób uważa, że segment aut klasy B umiera. Tymczasem Hyundai zdaje się zajmować w nim mocną pozycję, m.in. dzięki modelowi i20. a tutaj Hyundai wprowadza drobne poprawki do swojego modelu i20. Dla wielu jest to po pros...
Mocne otwarcie sezonu FIA Euro RX

Mocne otwarcie sezonu FIA Euro RX

Wiadomości / Moto sport

2026.05.08

Trójka Polaków wystąpi na Łotwie.