Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Dzieci nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa na drodze
kalendarz 30/08 2019

Dzieci nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa na drodze

Bezpieczeństwo

Jak pokazują wyniki badania Kantar - patrzenie w telefon i wybieganie na drogę to niemal codzienność.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Michelin Polska 88 proc. uczniów klas 3-6 szkoły podstawowej zawsze lub przynajmniej od czasu do czasu samodzielnie pokonuje trasę ze szkoły do domu i na zajęcia dodatkowe. Wyniki wskazują, że dzieci bardzo często nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Główne przewinienia to patrzenie w ekran telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię i wybieganie na drogę. Aż 65 proc. z nich porusza się po tej drodze bez nadzoru rodziców codziennie lub bardzo często, a blisko jedna czwarta (23 proc.). Dlatego firma Michelin Polska przed rozpoczęciem roku szkolnego wystartowała z akcją skierowaną do rodziców, kierowców i uczniów, której celem jest podnoszenie świadomości w kwestiach bezpieczeństwa dzieci na drodze. Wszystkie działania prowadzone są pod hasłem #BezpiecznieDoSzkoły.

Ankietowani dorośli uznali, że najczęściej obserwowane niebezpieczne zachowanie dzieci i młodzieży to patrzenie w ekran telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię (49 proc.), wybieganie na ulicę  (44 proc.), jazda na rowerze, hulajnodze lub rolkach bez kasku (44 proc.) oraz przechodzenie przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu (34 proc.).

Nadchodzący początek roku szkolnego jest więc dobrym momentem, aby przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Właśnie dlatego pod koniec sierpnia firma Michelin Polska startuje z akcją skierowaną do uczniów, rodziców i kierowców prowadzoną pod hasłem #BezpiecznieDoSzkoły, która ma też pomóc dzieciom w zapamiętaniu tych reguł.

Na stronie bezpieczniedoszkoly.michelin.pl opiekunowie będą mogli znaleźć zasady, których na drodze powinni przestrzegać najmłodsi, zebrane w atrakcyjnej formie kolorowego elementarza wraz zabawami ułatwiającymi przyswajanie wiedzy. Całość można również pobrać na stronie akcji i wydrukować.

Dodatkowo tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego na antenie wybranych rozgłośni radiowych w paśmie porannym prowadzone będą działania informacyjne skierowane do rodziców. O bezpiecznej drodze dzieci do szkoły pisać będą również wybrani rodzice-blogerzy zaangażowani do zwiększania świadomości dorosłych w tym obszarze.

Działania ogólnopolskie wspierać będą również akcje lokalne prowadzone w Warszawie. W ostatni weekend sierpnia (31.08-01.09) podczas  imprezy plenerowej Targ Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie odbędą się gry edukacyjne dla najmłodszych na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz spotkania uświadamiające dla rodziców. Dzieci uczestniczące w zabawach otrzymają książeczkę z najważniejszymi zasadami właściwego zachowania na drodze oraz zestaw gadżetów z odblaskami. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali harcerze, którzy pomogą edukować najmłodszych, a całość uatrakcyjni możliwość spotkania z samym Ludzikiem Michelin.

Dokładnie w dzień rozpoczęcia roku szkolnego w wybranych warszawskich szkołach pojawią się zespoły Michelin, które będą przypominać zarówno rodzicom, jak i najmłodszym, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować w drodze do szkoły. Każde spotkane dziecko otrzyma książeczkę edukacyjną oraz odblaskowy gadżet. O zasadach promowanych w ramach akcji #BezpiecznieDoSzkoły przypominać będzie również wielkoformatowy mural namalowany na ścianie jednej z kamienic w samym centrum Warszawy, tuż przy stacji Metro Politechnika, a także liczne reklamy na przystankach, autobusach oraz budynkach.

Strona akcji: bezpieczniedoszkoly.michelin.pl


Tagi:
dzieci na drodze, przyczyny wypadków z udziałem dzieci, bezpieczna droga do szkoły

Zobacz podobne artykuły:

Woda na drodze to częsta przyczyna letnich wypadków
kalendarz 18/08 2019

Woda na drodze to częsta przyczyna letnich wypadków

Warsztat / Porady

2019.08.18

Podczas obfitego deszczu lub gdy na drodze obecna jest woda, jadący po niej samochód może doświadczyć tak zwanego aquaplaningu, czyli dostania się wody między oponę a powierzchnię jezdni.
Polacy chcą więcej kontroli trzeźwości na drogach
kalendarz 13/08 2019

Polacy chcą więcej kontroli trzeźwości na drogach

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.08.13

W stosunku do europejskiej średniej w policyjny alkomat dmuchamy wyjątkowo często. Pomimo tego połowa Polaków uważa, że Policja powinna jeszcze aktywniej kontrolować trzeźwość na drogach.
Liczba wypadków spada, ale przybywa ofiar śmiertelnych
kalendarz 01/08 2019

Liczba wypadków spada, ale przybywa ofiar śmiertelnych

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.08.01

W tym roku na polskich drogach zginęło już 1,5 tys. osób.
Najnowsze artykuły:
Audi RS6 i RS7 w mocniejszych wersjach?

Audi RS6 i RS7 w mocniejszych wersjach?

Wiadomości / News

2019.09.14

Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Audi zaprezentowało dwie topowe odmiany – modele RS6 Avant i RS7 Sportback. Nie jest jednak wykluczone, że mogą pojawić mocniejsze warianty.
Rekord świata podczas największego zlotu Forda Mustanga

Rekord świata podczas największego zlotu Forda Mustanga

Moto fanatyk

2019.09.14

Właściciele Mustangów z całej Europy pomogli Fordowi w ustanowieniu nowego rekordu świata w liczbie sportowych aut zgromadzonych podczas jednej parady na Lommel Proving Ground Forda w Belgii.
Pijany kierowca opla dwukrotnie zatrzymany w ciągu jednego dnia

Pijany kierowca opla dwukrotnie zatrzymany w ciągu jednego dnia

Wiadomości / News

2019.09.14

Ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca Opla, który w ciągu jednego dnia dwukrotnie wsiadł za kierownicę samochodu.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.