Diagności z zarzutami korupcyjnymi

Dwaj diagności poświadczali nieprawdę w rejestrze CEPiK.
Jak ustalono diagności, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej poświadczali nieprawdę w rejestrze Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców poprzez wprowadzenie danych o wykonanym badaniu technicznym pojazdów oraz w dokumentach mających znaczenie prawne - zaświadczeniach o rzekomo przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdów, które nie znajdowały się faktycznie na stacji diagnostycznej i nie mieli oni dostępu do tych pojazdów. Miało to miejsce na jednej ze stacji diagnostycznych w Krośnie.
Procederem tym zajmowali się 48-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego oraz 61-latek z powiatu krośnieńskiego. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.
źródło: Policja
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26