Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Czego nie wiesz o swojej nawigacji
kalendarz 22/01 2014

Czego nie wiesz o swojej nawigacji

Bez kategorii

Wsiadasz do samochodu, włączasz nawigację, wyznaczasz najkorzystniejszą dla siebie trasę i ruszasz – o nawigacji myślisz jako o mapie w wersji elektronicznej.

Jej zadaniem jest pomóc szybko i sprawnie pokonać trasę. Tymczasem sprzęt do nawigacji ma dużo bardziej rozbudowaną listę funkcjonalności. Na co dzień o nich nie pamiętamy, a w wielu sytuacjach są tak przydatne, jak samo nawigowanie do celu.

Minęły już czasy, kiedy nawigacje samochodowe wykorzystywano tylko do pokonywania trasy z punktu A do punktu B. Obecnie urządzenia do nawigacji to sprzęt o rozbudowanych funkcjonalnościach, który nie tylko wspiera kierowców podczas pokonywania dalszych dystansów, ale również pomaga interesująco spędzić czas w obcym mieście, bez problemu trafić do samochodu zaparkowanego w gąszczu innych aut czy niewielkim kosztem zapewnić użytkownikom wygodną podróż, na przykład po wybranym zakątku Europy. Kierowcy często nie zdają sobie sprawy, że w ramach jednego urządzenia otrzymują cały pakiet możliwości.

Nawigacja pomoże łatwo znaleźć auto

Poszukiwanie auta zaparkowanego w gąszczu innych samochodów w obcym mieście, kiedy nie znamy jego topografii może się okazać uciążliwe, czasochłonne i stresujące. W nowoczesnych nawigacjach znajduje się funkcja, która pozwala na zapisanie dokładnej lokalizacji samochodu tuż po jego zaparkowaniu. Urządzenie zapamiętuje współrzędne auta, co pozwala kierowcy bez obaw oddalić się od niego i wybrać na przykład na zakupy do hipermarketu czy na dłuższy spacer po nieznanym mieście. Kiedy użytkownik zdecyduje o powrocie do auta włącza tryb pieszy w nawigacji. Dzięki temu bez problemu trafi do samochodu.

Wypożyczanie map

Ponadstandardową funkcją w nawigacjach jest wypożyczalnia map. Zwykle polski kierowca jest w posiadaniu mapy Polski, ponieważ to po jej drogach porusza się najbardziej intensywnie. Raz na jakiś czas zdarza się jednak, że przed użytkownikiem staje wizja zagranicznego wyjazdu, np. do Niemiec, Francji czy Hiszpanii. W tej sytuacji, jeśli wyjazdy są sporadyczne, wygodnym i opłacalnym rozwiązaniem jest wypożyczenie mapy Europy Zachodniej.

„Obecnie wypożyczalnia map Mio to jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku. Użytkownik ma do dyspozycji opcję wypożyczenia mapy na okres 3, 7 lub 30 dni, zgodnie z jego indywidualnymi preferencjami i potrzebami” – mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager MiTAC Europe oddział w Polsce, właściciela marki Mio. „Dzięki wypożyczalni map użytkownicy mają możliwość wygodnego podróżowania po świecie, bez konieczności inwestowania w kupno całego ich pakietu. Do dyspozycji są zarówno mapy krajów europejskich, jak i Stanów Zjednoczonych, Kanady czy Australii. Wypożyczanie map jest szczególnie wygodne i opłacalne, kiedy na co dzień korzystamy z nawigacji tylko w Polsce albo Europie, ale raz na jakiś czas do kalendarza wpada wyjazd poza te lokalizacje” – dodaje.

Wypożyczenie mapy z wypożyczalni Mio pozwala znacznie zaoszczędzić – koszt wypożyczenia waha się w granicach od 5 do 25 euro, w zależności od czasu, w jakim kierowca będzie z niej korzystał oraz regionu, który wybierze. Dla porównania koszty kupna map rozpoczynają się od kwoty prawie 40 euro.

Przewodniki po miastach i pomoc drogowa

Do przydatnych lecz mało znanych funkcji nawigacji należą przewodniki turystyczne. Dzięki nim szybko i wygodnie można sprawdzić informacje na temat najbardziej atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia, najlepszych restauracji, ciekawych informacji ułatwiających poruszanie się po mieście.

Wśród innych, mniej znanych, a przez to mało popularnych funkcji nawigacji jest też możliwość szybkiego sprawdzenia numerów kontaktowych do pomocy drogowej w danym miejscu – zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jest to opcja bardzo przydatna w sytuacji, kiedy samochód ulega poważnej usterce, nie ma możliwości szybkiego naprawienia jej, a auto trzeba odholować w bezpieczne miejsce.

Ponadto korzystając z wyszukiwania lokalnego Google można szybko powiększyć bazę interesujących miejsc, takich jak centra handlowe, kina, hale sportowe, warsztaty i inne.

 

Zobacz podobne artykuły:

5 męskich gadżetów na podróż
kalendarz 14/08 2015

5 męskich gadżetów na podróż

Bez kategorii

2015.08.14

Obojętnie czy wybierasz się w długą podróż samochodem, czy na weekendowy wypad za miasto, kilka nowoczesnych gadżetów mogą okazać się bardzo przydatne. 1.Gadżet do zdjęć M...
Zobaczyć bez patrzenia
kalendarz 25/06 2015

Zobaczyć bez patrzenia

Bez kategorii

2015.06.25

Continental przygotował pierwszy w historii w pełni dotykowy ekran wykorzystujący aktywne haptyczne sprzężenie zwrotne. Nowy wyświetlacz od Continentala oparty na technologii aktywnego haptycz...
Elektroniczne lusterko wsteczne
kalendarz 14/05 2015

Elektroniczne lusterko wsteczne

Bez kategorii

2015.05.14

To nowatorskie lusterko wsteczne ma także wbudowany wideorejestrator. Model Mio MiVue R30 to najnowszy produkt, w którym wykorzystano powierzchnię lusterka jako największy na rynku wyświet...
Najnowsze artykuły:
BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

BMW M2 – nie będzie napędu obu osi, ale…

Wiadomości / News

2019.07.19

BMW potwierdziło, że przygotuje nowe wersje modelu M2.
Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów

Warsztat / Bezpieczeństwo

2019.07.19

Jest szansa na poprawę infrastruktury dla tej grupy użytkowników dróg.
 Suzuki Boxing Night

Suzuki Boxing Night

Wiadomości / News

2019.07.19

Suzuki obejmie mecenatem reprezentantów i reprezentantki Polski, a także stanie się patronem zawodów reprezentacji narodowych pod nazwą Suzuki Boxing Night.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.