Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Cupra Leon Competición gotowa do startu w WTCR 2020
kalendarz 11/09 2020

Cupra Leon Competición gotowa do startu w WTCR 2020

Moto sport / Cupra

Nowy wyścigowy samochód hiszpańskiej marki wystartuje w mistrzostwach WTCR 2020.

Za kierownicami trzech sportowych Cupr zasiądą mistrz Węgier Gábor Kismarty-Lechner, debiutujący Bence Boldizs. Do ekipy zespołu Zengő Motorsport dołączył także Mikel Azcona - mistrz TCR Europe 2018 i oficjalny kierowca marki. – Przygotowania do tegorocznych mistrzostw zacząłem tuż po finale zeszłorocznej edycji w Malezji – mówi Azcona. – Mistrzostwa WTCR to najwyższy poziom wyścigów samochodów turystycznych i zamierzam w pełni wykorzystać tę okazję. A model Leon Competición został stworzony, aby wygrywać właśnie w tym formacie wyścigów.

Mistrzostwa rozpoczną się na torze w belgijskiej miejscowości Heusden-Zolder 12 września. Kolejne etapy odbędą się kolejno na niemieckim Nürburgring, słowackim Slovakia Ring, węgierskim Hungaroring, hiszpańskim Motorland Aragón oraz włoskim Adria International Raceway. W sumie do 15 listopada zaplanowano 16 wyścigów formatu WTCR.

W tym roku Cupra bierze udział w mistrzostwach WTCR wspólnie ze światowej klasy partnerem – mówi Jaime Puig, dyrektor Cupra Racing. – Zengő Motorsport to zespół, który współdzieli nasz entuzjazm do sportowej rywalizacji, sportów samochodowych i promowania młodych talentów. Rok po świetnym debiucie Mikel Azcona ponownie wystartuje w serii, co cieszy nas tym bardziej, że tegoroczna odsłona Cupry Leon Competición już potwierdziła swój potencjał.

Cupra Leon Competición została zaprojektowana, by sprostać wymogom wyścigów w formacie TCR. Samochód napędza 2-litrowy turbodoładowany silnik, który w połączeniu z 6-biegową przekładnią sekwencyjną przekłada się na 340 KM mocy przy 6800 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy równy 410 Nm. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 260 km/h.

W porównaniu do poprzedniej generacji, Cupry TCR, Leon Competición wyróżnia się nowym projektem karoserii oraz geometrii podwozia, które pozwoliły na obniżenie masy pojazdu, optymalizację sztywności zawieszenia oraz zwiększenie możliwości dostosowania pojazdu do potrzeb poszczególnych zespołów i kierowców. Już półtora miesiąca po premierze nowego modelu na torze w Monzy egzemplarze kierowane przez Salvatore Tavano z Scuderia del Girasole by Cupra Racing oraz Roberta Dahlgrena z PWR Racing uplasowały się na szczytach tabel wyścigów obu formatów./oprac. ns/

źródło: Cupra


Tagi:
Cupra, Cupra Leon, Cupra Leon Competición, WTCR 2020, Zengő Motorsport, Mikel Azcona, Gábor Kismarty-Lechner, Bence Boldizs

Zobacz podobne artykuły:

Kacper Sztuka rusza na Monzę
kalendarz 30/07 2026

Kacper Sztuka rusza na Monzę

Wiadomości / Moto sport

2026.07.30

Czwarta runda sezonu 2026.
Najszybszy rajd sezonu WRC
kalendarz 29/07 2026

Najszybszy rajd sezonu WRC

Wiadomości / Moto sport

2026.07.29

75. edycja Rajdu Finlandii.
Polacy znów na podium w GT Open
kalendarz 28/07 2026

Polacy znów na podium w GT Open

Wiadomości / Moto sport

2026.07.28

Fabian Dybionka i Hubert Darmetko zajęli trzecie miejsce w wyścigu na francuskim torze Paul Ricard.
Najnowsze artykuły:
Jechał 191 km/h trasą S3

Jechał 191 km/h trasą S3

Wiadomości / News

2026.07.30

2500 zł mandatu i 15 punktów karnych.
Klimatyzacja latem

Klimatyzacja latem

Warsztat / Porady

2026.07.30

Jak bezpiecznie korzystać z klimatyzacji w gorące dni?
BMW może skonstruować elektryczne cabrio

BMW może skonstruować elektryczne cabrio

Wiadomości / News

2026.07.29

Model ten mógłby zadebiutować w 2028 r.