Cadillac samodzielną marką?
Wiadomości / News / Cadillac

General Motors ogłosił, że planuje zamienić Cadillaca w "odrębną jednostkę organizacyjną."
Zdaniem szefów koncernu GM jako samodzielna jednostka biznesowa, Cadillac przeniesie się do Nowego Jorku. Ruch ten pozwoli marce „realizować rosnące możliwości."
Nowa siedziba w Nowym Jorku zostanie otwarta w przyszłym roku. Bez zmian natomiast pozostanie baza rozwoju produktów technicznych znajdująca się w Michigan. Jednocześnie zmiana siedziby nie będzie również wpływała na produkcję aut.
W oświadczeniu, szef Cadillaca Johan de Nysschen napisał: „Jesteśmy bardzo dumni z naszych korzeni i dziedzictwa w Detroit, a większość pracowników Cadillaca pozostanie w stanie Michigan. Ale nie ma miasta na świecie, gdzie mieszkańcy są bardziej wtopieni w styl życia niż w Nowym Jorku. Ustanawiamy naszą nową siedzibę w Soho - globalnym miejscu Cadillaca w epicentrum wyrafinowanego stylu życia. Pozwoli to naszemu zespołowi do wymiany doświadczeń z konsumentami marek premium i rozwijania relacji z naszymi klientami."
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26