Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 BMW zapowiada w pełni elektryczny model i5
kalendarz 17/03 2023

BMW zapowiada w pełni elektryczny model i5

News / BMW

Powstanie także elektryczna wersja M Performance.

Nowa generacja BMW serii 5 zadebiutuje w październiku tego roku z opcją miękkiej hybrydy, hybrydy plug-in i odmiany elektrycznej.

Jak ujawnia producent, ósma generacja serii 5, która zadebiutuje w październiku 2023 r. dostępna podobnie jak dotychczas jako sedan jak i kombi (Touring). Nie zabraknie rzecz jasna wersji M Performance.

Ujawnione zdjęcie pokazuje zasłonięte BMW i5 sedan z włączonymi reflektorami LED. Można również dopatrzeć się zarysu dużej atrapy chłodnicy. Wersja i5 Touring pojawi się w 2024 r.

Podczas dorocznej konferencji BMW Group 2023 Oliver Sipse, prezes zarządu BMW AG, ujawnił, że „w pełni elektryczny model Performance BMW M GmbH zostanie również włączony do nowej gamy BMW serii 5 sedan”. Sipse powiedział, że i4 M50 był „najlepiej sprzedającym się modelem BMW M na świecie w 2022 roku”, co skłoniło firmę do podjęcia decyzji odnośnie podobnego modelu opartego na większym i5. Jeśli chodzi o BMW M5, to nie wspomniano o nim w komunikacie prasowym, ale najnowsze doniesienia sugerują, że będzie on wykorzystywał hybrydowy układ napędowy typu plug-in.

Ponadto gama układów napędowych będzie obejmować opcje benzynowe i wysokoprężne z 48-woltową technologią miękkiej hybrydy, obok hybryd typu plug-in. Jak podkreślają to przedstawiciele firmy, nowe BMW serii 5 będzie najbardziej dynamicznym i wygodnym modelem w historii.

Zgodnie z przewidywaniami, wnętrze nowej generacji będzie wyposażone w zakrzywiony wyświetlacz BMW z systemem operacyjnym BMW 8.5 opartym na systemie Linux . Można jednak bezpiecznie założyć, że seria 5 otrzyma aktualizację systemu operacyjnego Android 9.0 w najbliższej przyszłości.

Nowe BMW serii 5 będzie produkowane w fabryce w Dingolfing w Niemczech, obok serii 7, serii 8 i iX. Ta sama fabryka będzie produkować silniki elektryczne i akumulatory wysokonapięciowe dla i5. Dodajmy, że BMW wyprodukowało ponad 10 mln sztuk serii 5 od debiutu pierwszej generacji w 1972 r./ns/

Foto: BMW


Tagi:
BMW, BMW serii 5, nowe BMW 5, BMW 5 2023, BMW i5

Zobacz podobne artykuły:

Kradli części w fabryce Renault
kalendarz 14/03 2023

Kradli części w fabryce Renault

Wiadomości / News

2023.03.14

Pracownicy Renault w hiszpańskiej fabryce aresztowani za kradzież części silnika.
Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive wspiera badania kliniczne
kalendarz 08/03 2023

Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive wspiera badania kliniczne

Wiadomości / News

2023.03.08

Firma została partnerem innowacyjnej technologii wczesnego wykrywania raka piersi, stworzonej przez Polaków.
Niecodzienny sprawdzian
kalendarz 27/02 2023

Niecodzienny sprawdzian

Wiadomości / News

2023.02.27

Nissan e-4ORCE zmierzy się z najbardziej ekstremalnymi zimowymi warunkami w Europie. Model ten wyrusza na elektryzujący test po pirenejskich drogach, wiodących przez trzy kraje.
Najnowsze artykuły:
Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy?  Odpowiadamy

Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy? Odpowiadamy

Wiadomości / Wydarzenia

2023.03.23

Jakie kryteria biorą pod uwagę kupujący wybierając salon dealera? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć.
Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warsztat / Porady

2023.03.23

Zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie czy warto serwisować swój samochód w Autoryzowanej Stacji Obsługi? Choć zdania były podzielone, to większość jednak odpowiedziała „tak”. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem i na podstawie wyb...
Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania

Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania

Wiadomości / Gorące tematy

2023.03.20

Co dalej z motoryzacyjną rewolucją?