Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Abarth Days 2019: największy zlot z okazji 70-lecia marki Abarth
kalendarz 24/09 2019

Abarth Days 2019: największy zlot z okazji 70-lecia marki Abarth

Moto fanatyk / Abarth

W dniach 5 i 6 października br, w Mediolanie odbywać się będzie największy w Europie zlot z okazji 70-lecia marki Abarth.

Dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się w futurystycznym, nowym MIND (Milano Innovation District), będzie jeszcze bogatsze niż dotąd, o wszelkiego rodzaju atrakcje. Jazdy próbne po torze i drodze własnym Abarthem lub u boku kierowcy testowego Abartha; adrenalina podczas taxidrive na siedzeniu pasażera w nagradzanym Abarcie 124 rally; wystawa aktualnie produkowanych aut oraz klasyków; strefa akrobacji, w której kaskaderzy wykonają ekstremalnie trudne numery na swoich BMX-ach; strefy gier dla dorosłych i dla dzieci. Organizatorzy zamierzają pobić zeszłoroczny rekord liczby uczestników: ponad 4000 fanów i ponad 3000 jazd testowych.

Jedną z głównych nowości tej edycji będzie z pewnością widowiskowy tor o długości około 3 km, zbudowany na terenie nowego parku nauki i innowacji. Będzie to idealne miejsce dla tych, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie za kierownicą swoich Abarthów oraz dla wszystkich, którzy będą chcieli przetestować jeden z nowych samochodów z gamy Abartha „70° Anniversario" lub wcielić się w rolę drugiego kierowcy rajdowego 124 rally, u boku profesjonalnego kierowcy. Ponadto, na specjalnym torze można będzie zająć miejsce pilota odgrywającego kluczową rolę w zawodach i wraz z prawdziwym kierowcą rajdowym za kierownicą, przetestować możliwości mocnego Abartha 124 rally, dwukrotnego zwycięzcy FIA R-GT CUP. W innym miejscu z kolei, instruktorzy jazdy Abartha nauczą chętnych, jak radzić sobie z nagłą utratą przyczepności tylnej osi, prowadząc samochody specjalnie wyposażone w skid-car.

W strefie rozrywki z kolei, odwiedzający będą mogli skorzystać z symulatorów jazdy, zmierzyć się ze sobą, kierując zdalnie sterowanymi Abarthami, czy zobaczyć poczynania akrobatyczne zespołów Bike Trial, BMX Flatland i Parkour. Całości towarzyszyć będzie energetyczna muzyka, uliczne poczęstunki i stoiska sprzedające produkty promocyjne oraz akcesoria z gamy „Abarth Authentic Accessories powered by Mopar".

Oczywiście nie zabraknie zabytkowych samochodów z logo Scorpiona, jako „mostu" łączącego przeszłość z teraźniejszością marki. Gwiazdami tego wydarzenia będą współczesne i nieco starsze Abarthy, które można będzie podziwiać i testować na drodze lub torze.

Przypomnijmy, że obecnie istnieją 74 oficjalne kluby (+ 80 proc. od 2016 r.), z czego 37 jest we Włoszech i liczą one w sumie ponad 5000 członków. Oczywiście podczas Abarth Days 2019, kluby Abarth będą miały punkt przyjęć dla swoich Członków. W tej chwili społeczność „The Scorpionship" liczy ponad 111 000 zrzeszonych. Nowi członkowie mogą zarejestrować się bezpłatnie na stronie  https://www.abarth.com/scorpionship.

Aby dostać się na Abarth Days 2019 należy zakupić bilet, którego cena zaczyna się od 10 euro (więcej informacji na temat rezerwacji można znaleźć na stronie https://www.abarthday.com/en/event/9.

Pełne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie https://www.abarth.com/scorpionship/eventi/abarth-day-2019.


Tagi:
Abarth, Abarth Days 2019, zlot z okazji 70-lecia marki Abarth

Zobacz podobne artykuły:

 Citroën – 100 lat pasji
kalendarz 20/09 2019

Citroën – 100 lat pasji

Moto fanatyk

2019.09.20

Z okazji stulecia marki Citroën przedstawia swoich fanów z całego świata za pomocą serii krótkich filmów „Citroën Generations”.
Rekord świata podczas największego zlotu Forda Mustanga
kalendarz 14/09 2019

Rekord świata podczas największego zlotu Forda Mustanga

Moto fanatyk

2019.09.14

Właściciele Mustangów z całej Europy pomogli Fordowi w ustanowieniu nowego rekordu świata w liczbie sportowych aut zgromadzonych podczas jednej parady na Lommel Proving Ground Forda w Belgii.
Jubileuszowy zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5
kalendarz 27/08 2019

Jubileuszowy zlot z okazji 30-lecia Mazdy MX-5

Moto fanatyk

2019.08.27

Z okazji 30. rocznicy światowego debiutu Mazdy MX-5, w dniach 31 sierpnia – 1 września w Łodzi odbędzie się zlot właścicieli i sympatyków słynnego roadstera.
Najnowsze artykuły:
Po pijanemu spowodowała kolizję wioząc do szkoły dwoje dzieci

Po pijanemu spowodowała kolizję wioząc do szkoły dwoje dzieci

Wiadomości / News

2019.10.15

Spowodowała kolizję i nie czekając na policjantów zabrała dzieci z auta, by pieszo odprowadzić je do szkoły.
VW Golf VIII – przed premierą

VW Golf VIII – przed premierą

Wiadomości / News

2019.10.15

Kolejna generacja Golfa zostanie oficjalnie zaprezentowana 24 października, ale pierwsze zdjęcia już wyciekły do mediów społecznościowych.
Posumowanie RSMP 2019 - mistrzowski hat-trick dla Skody

Posumowanie RSMP 2019 - mistrzowski hat-trick dla Skody

Wiadomości / Moto sport

2019.10.15

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wywalczyli w sezonie 2019 tytuł Rajdowych Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej oraz Mistrzów Polski w klasie 2.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.