Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
400-tysięczny Mercedes Klasa G
kalendarz 11/12 2020

400-tysięczny Mercedes Klasa G

News / Mercedes

Jubileuszowy egzemplarz trafi do fana tego modelu.

Przypomnijmy, że Klasa G jest produkowana od ponad 40 lat, od 1979 r. Teraz ta off-roadowa ikona doczekała się 400-tysięcznego egzemplarza. Czerwony Mercedes G 400 d z linii produkcyjnej w Grazu trafi do „stałego” odbiorcy z Nadrenii, który jest prawdziwym, wieloletnim fanem kanciastego klasyka i obecnie ma w swojej kolekcji około 20 sztuk „Gelendy”. Jak sam mówi: „Bez Klasy G nie mogę się obejść”.

„Jesteśmy bardzo dumni, że wyprodukowaliśmy już 400 000 egzemplarzy Klasy G. To świetna okazja, by podziękować naszym lojalnym klientomi fanom, a także naszym pracownikom – nie wspominając o naszym partnerze produkcyjnym w Grazu, firmie Magna Steyr. Obecny popyt znacznie przewyższa dostępne moce produkcyjne” – podkreślił dr Emmerich Schiller, szef działu pojazdów terenowych i dyrektor generalny Mercedes-Benz G GmbH w austriackim mieście Graz. „Piszemy już kolejny rozdział w tej historii sukcesu: elektryzujemy tę serię, aby Klasa G miała bezemisyjne perspektywy. Dzięki temu przyszłość naszej ikonie niestraszna”.

Aktualna odsłona Klasy G zadebiutowała w 2018 r. Na drodze i na nieutwardzonych szlakach, niezależnie od warunków eksploatacji, ta prawdziwa terenówka imponuje swoimi osiągami, najnowocześniejszymi systemami wspomagającymi, znakomitym prowadzeniem oraz poziomem bezpieczeństwa, nie wspominając o możliwościach jazdy w trudnym terenie. Nowe zawieszenie, programy jazdy Dynamic Select, „tryb G” i trzy 100-procentowe blokady mechanizmów różnicowych poprawiają nie tylko komfort jazdy, ale i zwinność – na każdej nawierzchni.

Egzemplarze wyprodukowane po 1 września 2020 r. cechuje jeszcze bogatsze wyposażenie standardowe. Jednocześnie klienci mają do wyboru więcej opcji personalizacji w programie „G manufaktur”. Cieszy się on dużym uznaniem: obecnie korzysta z niego ok. 60 proc. wszystkich nabywców Klasy G. Ofertę uzupełniają nowe odcienie karoserii i pakiety wyposażenia, a także szerokoekranowy kokpit, teraz dostępny w standardzie.

Od wiosny 2020 r. klienci i fani modelu mogą poznać możliwości Klasy G na drogach i w terenie w nowym Centrum Doświadczeń Klasy G w pobliżu Grazu. Na terenie dawnego lotniska wojskowego mają oni okazję poznać możliwości tego modelu, a przy okazji udoskonalić swoje umiejętności jazdy w niekiedy ekstremalnym terenie i na własne oczy przekonać się, co oznacza „Schöckl proved” – swego rodzaju znak jakości Klasy G. Niedaleko Grazu, na górze Schöckl, znajduje się słynny tor testowy, na którym Klasa G musiała udowodnić swoją wartość w fazie projektowania./ns/

źródło: Mercedes


Tagi:
Mercedes, Mercedes Klasa G, Magna Steyr

Zobacz podobne artykuły:

5-gwiazdkowa ARIYA 
kalendarz 30/05 2023

5-gwiazdkowa ARIYA 

Wiadomości / News

2023.05.30

Nissan ARIYA uzyskał maksymalną ocenę 5 gwiazdek oraz osiągnął imponujący ogólny indeks ważony 9,6 w teście Green NCAP.
Gdzie na offroad?
kalendarz 27/05 2023

Gdzie na offroad?

Wiadomości / News

2023.05.27

Jak rozpocząć przygodę z offroadem w Polsce?
Zakaz parkowania hulajnóg elektrycznych na chodnikach
kalendarz 25/05 2023

Zakaz parkowania hulajnóg elektrycznych na chodnikach

Wiadomości / News

2023.05.25

Wiedeń wprowadza zaostrzone zasady.
Najnowsze artykuły:
Czy to koniec Diesla?

Czy to koniec Diesla?

Wiadomości / Gorące tematy

2023.05.30

Skandal związany z fałszowaniem wyników emisji spalin ma ciąg dalszy.
Kajetanowicz rozpoczyna rywalizację w Rajdzie Sardynii 2023

Kajetanowicz rozpoczyna rywalizację w Rajdzie Sardynii 2023

Wiadomości / Moto sport

2023.05.30

Rajdowe Mistrzostwa Świata przenoszą się na Sardynię, gdzie rozegrana zostanie szósta runda tegorocznego kalendarza.
Udany debiut Klary Kowalczyk w FIA Karting Academy

Udany debiut Klary Kowalczyk w FIA Karting Academy

Wiadomości / Moto sport

2023.05.30

Na czeskim torze Steel Ring wystartowały prestiżowe mistrzostwa FIA Karting Academy.