Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
200 tys. Mitsubishi Space Star
kalendarz 25/02 2014

200 tys. Mitsubishi Space Star

Wiadomości / News / Mitsubishi

Po 2 latach od rozpoczęcia produkcji modelu Space Star, zakłady w Tajlandii opuścił 200-tysięczny egzemplarz tego modelu.

Produkcją auta zajęła się w marcu 2012 r. nowa fabryka Laem Chabang w prowincji Chonburi w Tajlandii.Mitsubishi Space Star jest eksportowany do 66 krajów świata a eksport stanowi 61 proc. wielkości produkcji tego modelu. Jest pierwszym z wariantów projektu „Global Small”, który opiera się na trzech założeniach: jedna płyta podłogowa, jedna fabryka, jeden samochód na wszystkie rynki świata.

Samochód japońskiej marki jest autem przyjaznym środowisku naturalnemu (zużycie paliwa 4,0 l/100km i emisja CO2 92 g/km). Nowoczesne rozwiązania pozwoliły na znaczącą redukcję masy auta (845 kg) i uzyskanie imponujących własności aerodynamicznych (0,27 Cd) a także optymalnej funcjonalności połączonej z kompaktowymi wymiarami (3,71 m).

Do 1 stycznia br. w Europie sprzedano 16 041 sztuk Space Stara. Samochód jest sukcesywnie wprowadzany na rynki Starego Kontynentu od drugiego kwartału 2013 r. Dotychczas jest dostępny na 24 z 34 rynków, na których jest obecna firma Mitsubishi (z wyłączeniem Rosji i Ukrainy).  Polska premiera nowego Mitsubishi Space Star jest planowana latem br.

 źródło: MMC

Zobacz podobne artykuły:

Suzuki po raz pierwszy z nagrodą Red Dot
kalendarz 08/05 2026

Suzuki po raz pierwszy z nagrodą Red Dot

Wiadomości / News

2026.05.08

Wyróżnienie Red Dot Award otrzymały dwa motocykle Suzuki GSX-8T i GSX-8TT.
Audi wycofało z oferty dwa modele
kalendarz 05/05 2026

Audi wycofało z oferty dwa modele

Wiadomości / News

2026.05.05

Z linii montażowych zjechały ostatnie egzemplarze A1 i Q2.
79 proc. polskich kierowców chce zapłacić za szybsze mycie samochodu
kalendarz 04/05 2026

79 proc. polskich kierowców chce zapłacić za szybsze mycie samochodu

Wiadomości / Gorące tematy

2026.05.04

Nowe badania ujawniają wzrost popytu.
Najnowsze artykuły:
Skoda Karoq Style 2.0 TDI SCR 115 KM DSG7 – Odpowiedni?

Skoda Karoq Style 2.0 TDI SCR 115 KM DSG7 – Odpowiedni?

Testy / Testy

2026.05.09

Obecnie, w czasach promocji pojazdów elektrycznych poruszanie się autami napędzanymi olejem paliwowym nie jest tak popularne, jak kiedyś. Niestety jest to dla nas niezrozumiałe.
Hyundai i20 1.0 T-GDI 7DCT Smart 100 KM – Miejski przedstawiciel

Hyundai i20 1.0 T-GDI 7DCT Smart 100 KM – Miejski przedstawiciel

Testy / Testy

2026.05.08

Wiele osób uważa, że segment aut klasy B umiera. Tymczasem Hyundai zdaje się zajmować w nim mocną pozycję, m.in. dzięki modelowi i20. a tutaj Hyundai wprowadza drobne poprawki do swojego modelu i20. Dla wielu jest to po pros...
Mocne otwarcie sezonu FIA Euro RX

Mocne otwarcie sezonu FIA Euro RX

Wiadomości / Moto sport

2026.05.08

Trójka Polaków wystąpi na Łotwie.