Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Złota Kierownica dla Petera Schreyera
kalendarz 09/11 2013

Złota Kierownica dla Petera Schreyera

Wiadomości / News

Honorową Złotą Kierownicę za wybitny wkład w rozwój światowego przemysłu motoryzacyjnego otrzymał w tym roku Peter Schreyer.

Dodajmy, że Schreyer jest głównym stylistą Hyundai Motor Group i autorem sukcesów w ostatnich latach marki Kia. Jednocześnie jest jednym z dwóch stylistów motoryzacyjnych nagrodzonych tym prestiżowym wyróżnieniem. Wcześniej tym tytułem uhonorowano Giorgetto Giugiaro (w 1995 r).

Urodzony w Bawarii Peter Schreyer pracuje na stanowisku głównego stylisty Kia Motors Corp. od roku 2006, a od początku 2013 jest szefem i koordynatorem wszystkich ośrodków projektowych Hyundai-Kia z tytułem ich szefa.

Wyróżnienie to otrzymali także ostatnio – Ferdinand Piëch, przewodniczący rady nadzorczej Volkswagen AG (rok 2012), Alan Mulally, dyrektor wykonawczy (CEO) Ford Motor Company (2011) i Norbert Reithofer, CEO koncernu BMW (2010). Konkurs ten organizowany jest przez redakcje pism Bild am Sonntag i AutoBild, a oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 12 listopada br. w Berlinie.

„Jestem niezmiernie dumny z tej nagrody, ponieważ to nie tylko wielki zaszczyt dla mnie, ale i wyraz uznania dla osiągnięć naszych zespołów designerskich na całym świecie.” – powiedział Peter Schreyer. „Kia Motors Corporation dała mi niezwykłą szansę startu ‘od zera’ aby wykreować nową i unikalną tożsamość dla marki Kia. Designerski nadzór nad całością Hyundai Motor Group był dla mnie kolejnym zawodowym wyzwaniem, które pozwoliło zróżnicować strategie projektowe obu marek.” – wyjaśnia 60-letni stylista.

Dodajmy, że Schreyer ukończył Uniwersytet Nauk Stosowanych w Monachium a następnie Królewską Szkołę Sztuk Pięknych w Londynie, od której otrzymał w roku 2007 doktorat honorowy. Zanim dołączył do zespołu Kia, był odpowiedzialny za styl takich aut jak Audi TT, VW New Beetle czy VW Passat.

Zespół stylistów pod nadzorem Schreyera stworzył takie modele, jak Kia Soul, Sportage, Optima, a także pojazdy koncepcyjne o napędzie elektrycznym Kia POP, studium projektowe Kia GT oraz concept 4WD Kia provo.

 

Zobacz podobne artykuły:

 Polacy to pragmatyczni kierowcy, ale z fantazją
kalendarz 17/06 2019

Polacy to pragmatyczni kierowcy, ale z fantazją

Wiadomości / Gorące tematy

2019.06.17

Polacy podchodzą do jazdy samochodem bardzo pragmatycznie i traktują auto głównie jako narzędzie służące do przemieszczania się.
Aston Martin DB5 Jamesa Bonda do kupienia
kalendarz 16/06 2019

Aston Martin DB5 Jamesa Bonda do kupienia

Wiadomości / News

2019.06.16

Jeden z czterech egzemplarzy modelu DB5 znanego m. in. z filmu „Goldfinger”, wyposażony we wszystkie pomocne w pracy agenta 007 gadżety.
 Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife
kalendarz 15/06 2019

Tajemniczy LFA znowu na Nordschleife

Wiadomości / News

2019.06.15

Czy Lexus szykuje nowe auto?
Najnowsze artykuły:
Toyota Off-Road Festival po raz piąty

Toyota Off-Road Festival po raz piąty

Moto fanatyk

2019.06.18

Kolejny zlot fanów terenowych Toyot.
 Kajetan Kajetanowicz z najlepszym wynikiem

Kajetan Kajetanowicz z najlepszym wynikiem

Wiadomości / Moto sport

2019.06.17

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na podium Rajdu Sardynii.
Zwycięstwo Hyundaia w Rajdzie Sardynii

Zwycięstwo Hyundaia w Rajdzie Sardynii

Wiadomości / Moto sport

2019.06.17

Dani Sordo i Carlos del Barrio triumfowali po dramatycznych chwilach podczas Power Stage, w którym lider Ott Tänak wpadł w tarapaty i oddał zwycięstwo hiszpańskiej załodze Hyundaia.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.