Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Złota Kierownica dla Petera Schreyera
kalendarz 09/11 2013

Złota Kierownica dla Petera Schreyera

Wiadomości / News

Honorową Złotą Kierownicę za wybitny wkład w rozwój światowego przemysłu motoryzacyjnego otrzymał w tym roku Peter Schreyer.

Dodajmy, że Schreyer jest głównym stylistą Hyundai Motor Group i autorem sukcesów w ostatnich latach marki Kia. Jednocześnie jest jednym z dwóch stylistów motoryzacyjnych nagrodzonych tym prestiżowym wyróżnieniem. Wcześniej tym tytułem uhonorowano Giorgetto Giugiaro (w 1995 r).

Urodzony w Bawarii Peter Schreyer pracuje na stanowisku głównego stylisty Kia Motors Corp. od roku 2006, a od początku 2013 jest szefem i koordynatorem wszystkich ośrodków projektowych Hyundai-Kia z tytułem ich szefa.

Wyróżnienie to otrzymali także ostatnio – Ferdinand Piëch, przewodniczący rady nadzorczej Volkswagen AG (rok 2012), Alan Mulally, dyrektor wykonawczy (CEO) Ford Motor Company (2011) i Norbert Reithofer, CEO koncernu BMW (2010). Konkurs ten organizowany jest przez redakcje pism Bild am Sonntag i AutoBild, a oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 12 listopada br. w Berlinie.

„Jestem niezmiernie dumny z tej nagrody, ponieważ to nie tylko wielki zaszczyt dla mnie, ale i wyraz uznania dla osiągnięć naszych zespołów designerskich na całym świecie.” – powiedział Peter Schreyer. „Kia Motors Corporation dała mi niezwykłą szansę startu ‘od zera’ aby wykreować nową i unikalną tożsamość dla marki Kia. Designerski nadzór nad całością Hyundai Motor Group był dla mnie kolejnym zawodowym wyzwaniem, które pozwoliło zróżnicować strategie projektowe obu marek.” – wyjaśnia 60-letni stylista.

Dodajmy, że Schreyer ukończył Uniwersytet Nauk Stosowanych w Monachium a następnie Królewską Szkołę Sztuk Pięknych w Londynie, od której otrzymał w roku 2007 doktorat honorowy. Zanim dołączył do zespołu Kia, był odpowiedzialny za styl takich aut jak Audi TT, VW New Beetle czy VW Passat.

Zespół stylistów pod nadzorem Schreyera stworzył takie modele, jak Kia Soul, Sportage, Optima, a także pojazdy koncepcyjne o napędzie elektrycznym Kia POP, studium projektowe Kia GT oraz concept 4WD Kia provo.

 

Zobacz podobne artykuły:

22-milionowy samochód Skody
kalendarz 25/04 2019

22-milionowy samochód Skody

Wiadomości / News

2019.04.25

Z linii zakładów Skody w Pekinie zjechał 22-milionowy egzemplarz.
Wielkanoc 2019 na drogach
kalendarz 24/04 2019

Wielkanoc 2019 na drogach

Wiadomości / News

2019.04.24

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych doszło do 281 wypadków, śmierć poniosło 38 osób, a rannych zostało 308.
Ile kosztuje tydzień parkingu na polskich lotniskach?
kalendarz 23/04 2019

Ile kosztuje tydzień parkingu na polskich lotniskach?

Wiadomości / News

2019.04.23

Każdy podróżujący przed urlopem musi zdecydować o tym, jak dojechać na lotnisko - niektórzy angażują w to swoją rodzinę, inni zamawiają taksówkę lub korzystają z transportu publicznego.
Najnowsze artykuły:
Kajetanowicz i Szczepaniak – debiutanci Rajdu Argentyny

Kajetanowicz i Szczepaniak – debiutanci Rajdu Argentyny

Wiadomości / Moto sport

2019.04.26

Ruszyła rywalizacja w piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdzie Argentyny.
39 Rajd Argentyny

39 Rajd Argentyny

Wiadomości / Moto sport

2019.04.25

Tegoroczny cykl Rajdowych Mistrzostw Świata FIA powraca na kontynent amerykański. Piąta runda sezonu odbędzie się w Argentynie.
Lubiak i Borko przed Rajdem Świdnickim

Lubiak i Borko przed Rajdem Świdnickim

Wiadomości / Moto sport

2019.04.25

W najbliższy weekend odbędzie się Rajd Świdnicki. Wśród startujących nie zabraknie Macieja Lubiaka.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.