Karol Lubas w Pucharze Kia
Wiadomości / Moto sport / Kia

W nadchodzący weekend (8-9 sierpnia) Karol Lubas wystartuje w rundzie Kia Lotos Race na torze Poznań.
Zawodnik reprezentujący na co dzień serię Rotax Max Challenge będzie miał szansę gościnnie wystartować na polskim torze w zupełnie nowych barwach. Będzie to wyjątkowy weekend wyścigowy, ponieważ przed polską publicznością, a dla Karola wielki powrót do wyścigówki. Przypomnijmy, że zawodnik z Krakowa w ubiegłym roku zdobył tytuł Wice Mistrza Polski tej serii. Jest to niewątpliwie zaskoczenie dla rywali oraz publiczności, że jeden z czołowych kierowców wraca do rywalizacji.
"Gościnny start w Kia Lotos Race to z pewnością duża radość i ciekawe wyzwanie, aczkolwiek znajome. W tym sezonie to mała odskocznia od codziennych startów w topowej polskiej serii kartingowej Rotax Max Challenge Poland. Wyzwanie, ponieważ jak wiadomo karting a samochody to dwa rożne światy. Szczególnie, że Picanto ma przedni napęd, dlatego mam bardzo mało czasu na przestawienie się i złapanie tempa. Cel jest jasny! Ukończyć weekend w ścisłej czołówce. Czun stawki w tym sezonie jest solidny, a walka zawsze jest niebywale emocjonująca. Dodatkowo będziemy reprezentować barwy nowego mocnego partnera - R8 Petrol oraz kartshop.pl i jak zawsze marka somfy, z którą jesteśmy od wielu lat".
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26