Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Kajetanowicz zaprasza na prawy fotel rajdówki
kalendarz 19/07 2023

Kajetanowicz zaprasza na prawy fotel rajdówki

Moto sport

Ostatnie dni licytacji na rzecz dzieci w ramach Wielkiej Wyprawy Maluchów 2023.

Trwają charytatywne licytacje w ramach wydarzenia Wielka Wyprawa Maluchów 2023, którego jednym z uczestników jest Kajetan Kajetanowicz. Pomimo, że 35 Fiatów 126p przejechało już dystans 4000 km z Bielska-Białej do Monte Carlo i z powrotem, to akcja trwa nadal. Jej finałem będzie osiągnięcie celu, jakim jest zebranie minimum miliona złotych dla dzieci – ofiar wypadków drogowych. Rajdowy Wicemistrz Świata przekazał na aukcję przejażdżkę na prawym fotelu jego rajdowego samochodu, obiecując zwycięzcy licytacji prawdziwe, rajdowe emocje.

Kajetanowicz chętnie angażuje się w akcje charytatywne, zwłaszcza te, które pomagają propagować bezpieczeństwo na drogach. Idea Wielkiej Wyprawy Maluchów jest mu szczególnie bliska, ponieważ ukierunkowana jest na pomoc dzieciom – najbardziej bezbronnym uczestnikom wypadków komunikacyjnych. Kajetanowicz jako rodzic dwójki dzieci w realizację wydarzenia zaangażował się wspólnie ze swoją żoną Anetą. Razem stanowili jedną z 35 załóg wyprawy, które symbolami polskiej motoryzacji przemierzyły wymagające alpejskie przełęcze ze szczytem Grossglockner, malownicze trasy wzdłuż włoskiego jeziora Garda i Lazurowego Wybrzeża, docierając do słynnego Monte Carlo - stolicy rajdów samochodowych. Małżeństwo Kajetanowiczów przekazało również ciekawe aktywności i atrakcyjne przedmioty na licytacje.

Zbieraliśmy i nadal zbieramy pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Pomoc jest potrzebna nie tylko na standardową rehabilitację, ale także często zapominaną pomoc psychologiczną. Choć Wielka Wyprawa Maluchów dojechała do celu, projekt wciąż trwa. Dążymy do tego, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy, aby rozwiązać jak najwięcej dużych problemów małych dzieci. Dosłownie każdy może mieć swój udział w tym przedsięwzięciu. Zachęcam do licytacji przedmiotów, które przekazali na ten cel ambasadorzy wyprawy i nie tylko. Od nas, od mojej żony Anety i ode mnie, na aukcje trafiły atrakcyjne przedmioty. Nie mogło oczywiście zabraknąć licytacji, która przynosi rajdowe emocje – komentuje Kajetanowicz.

Czterokrotny Mistrz Polski przekazał na licytację nie tylko przejażdżkę na prawym fotelu swojej rajdówki, ale także rękawice rajdowe z komiksowym motywem Kajto. Podobny projekt graficzny zdobi jego wyścigowego Fiata 126p, na którym widnieje hasło: SUPERPRĘDKOŚĆ POMAGANIA. Maluch posłużył Kajetanowi do nagłaśniania charytatywnej akcji w trakcie pokazowych przejazdów. Mogli go niedawno zobaczyć mieszkańcy Małopolski w ramach Wielkiego Finału wyprawy, który miał miejsce na krakowskim Rynku Głównym.

Charytatywna Wielka Wyprawa Maluchów 2023 w wyniku zaangażowania gigantów motoryzacji: Longina Bielaka, Sobiesława Zasady, Janusza Szerli, Rafała Sonika, Bartosza Ostałowskiego oraz Kajetana Kajetanowicza, osiągnęła duży rozgłos, a dzięki wsparciu wielu darczyńców potrzebujący najmłodsi zostaną objęci specjalistyczną opieką. Kajetanowicz wyraził nadzieję, że projekt będzie się rozwijał i z roku na rok pozwoli udzielać coraz większego wsparcia poszkodowanym w wypadkach dzieciom./oprac. ns/

Foto: kajto.pl


Tagi:
Kajetan Kajetanowicz, Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Janusz Szerla, Rafał Sonik, Bartosz Ostałowski, Wielka Wyprawa Maluchów 2023

Zobacz podobne artykuły:

Kajetanowicz wyrusza na Sardynię
kalendarz 10/05 2024

Kajetanowicz wyrusza na Sardynię

Wiadomości / Moto sport

2024.05.10

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są gotowi do drugiego startu w tym sezonie.
Serial o życiu Ayrtona Senny
kalendarz 05/05 2024

Serial o życiu Ayrtona Senny

Wiadomości / Moto sport

2024.05.05

Sześcioodcinkowy serial nie jest biograficzną opowieścią o życiu mistrza F1.
Nico Hülkenberg kierowcą fabrycznego zespołu Audi
kalendarz 29/04 2024

Nico Hülkenberg kierowcą fabrycznego zespołu Audi

Wiadomości / Moto sport

2024.04.29

Hülkenberg pierwszym kierowcą zespołu Audi w drodze do startu w F1 w 2026 r.
Najnowsze artykuły:
Renault kończy rozmowy z VW

Renault kończy rozmowy z VW

Wiadomości / News

2024.05.18

Po miesiącu negocjacji na temat auta elektrycznego o wartości poniżej 20 000 euro, VW i Renault kończą rozmowy.
Mercedes-Maybach oczami artysty

Mercedes-Maybach oczami artysty

Wiadomości / Wydarzenia

2024.05.18

Wizjonerska interpretacja sztuki i motoryzacyjnego stylu według Davida LaChapelle’a.
 Ford Transit za prawie milion zł

Ford Transit za prawie milion zł

Wiadomości / News

2024.05.17

To nie jest zwykły dostawczak ale samochód do zadań specjalnych.