Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Jubileuszowy Zlot Citroëna
kalendarz 29/06 2019

Jubileuszowy Zlot Citroëna

Moto fanatyk / Citroen

Wielkopolska Szreniawa zapełniła się Citroënami, które zostały wyprodukowane w ciągu ostatnich 100 lat. Wszystko z okazji obchodów stulecia marki.

To impreza dla właścicieli i fanów wszystkich Citroënów: historycznych, zabytkowych, oldtimerów, youngtimerów i współczesnych – nie ma tu żadnych ograniczeń. Wiek i stan pojazdu nie mają żadnego znaczenia, tak samo jak to, czy jest on oryginalny, przerobiony czy tuningowany. Organizatorem zlotu pod hasłem „Stulecie komfortu” jest Stowarzyszenie Citroën Oldtimer Polska przy współudziale Citroën Polska, Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie oraz marszałka województwa wielkopolskiego.

Skoro to urodziny marki, nie może na nich zabraknąć atrakcji. Dla fanów przygotowano zarówno wykłady branżowe, jak i wspólne zwiedzanie okolicznych zabytków. W sobotę od godz. 10:00 odbędzie się wystawa wszystkich pojazdów na terenie muzeum, która potrwa aż do wieczora. W ciągu dnia będzie można wziąć też udział w prelekcjach – m.in. o zasadach działania, obsłudze i regeneracji układów hydraulicznych Citroëna, czy zabezpieczeniu antykorozyjnym klasyków. Po południu, ok. godz. 16:00, rozpocznie się konkurs elegancji, podczas którego zostanie wybrany najpiękniejszy samochód zlotu, a dwie godziny później – część artystyczna.

Niedziela jest przeznaczona na zwiedzanie. W okolicy jest wiele miejsc, które są warte uwagi. Miłośnicy marki będą więc mogli wspólnie wyruszyć m.in. do zamku w Rogalinie, do zamku i arboretum w Kórniku, a także na spacer po słynącym z pysznych rogali marcińskich Poznaniu.

Załogi biorące udział w zlocie będą mogły skorzystać z pola biwakowego, organizatorzy zapewniają też zaplecze sanitarne typu kempingowego. Chętni będą mogli rozpalić grilla, nie zabraknie więc okazji do wspólnego biesiadowania. To będzie intensywny weekend, ale z pewnością warto spędzić go wraz z innymi miłośnikami marki./oprac. ns/

źródło: Citroën


Tagi:
Zlot Citroëna, Citroën, Zlot Citroëna w Szreniawie

Zobacz podobne artykuły:

Abarth Days 2019: największy zlot z okazji 70-lecia marki Abarth
kalendarz 24/09 2019

Abarth Days 2019: największy zlot z okazji 70-lecia marki Abarth

Moto fanatyk

2019.09.24

W dniach 5 i 6 października br, w Mediolanie odbywać się będzie największy w Europie zlot z okazji 70-lecia marki Abarth.
 Citroën – 100 lat pasji
kalendarz 20/09 2019

Citroën – 100 lat pasji

Moto fanatyk

2019.09.20

Z okazji stulecia marki Citroën przedstawia swoich fanów z całego świata za pomocą serii krótkich filmów „Citroën Generations”.
Rekord świata podczas największego zlotu Forda Mustanga
kalendarz 14/09 2019

Rekord świata podczas największego zlotu Forda Mustanga

Moto fanatyk

2019.09.14

Właściciele Mustangów z całej Europy pomogli Fordowi w ustanowieniu nowego rekordu świata w liczbie sportowych aut zgromadzonych podczas jednej parady na Lommel Proving Ground Forda w Belgii.
Najnowsze artykuły:
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w Rajdzie Hiszpanii

Kajetan Kajetanowicz wystartuje w Rajdzie Hiszpanii

Wiadomości / Moto sport

2019.10.17

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak kilkanaście dni temu wrócili z Rajdu Walii, a już czeka ich kolejne wyzwanie.
Nowa Skoda Octavia na szkicach

Nowa Skoda Octavia na szkicach

Wiadomości / News

2019.10.17

Skoda ujawnia pierwsze szkice nowej generacji Octavii.
Andrzej i Maciej Lubiak w Rajdzie Żubrów

Andrzej i Maciej Lubiak w Rajdzie Żubrów

Wiadomości / Moto sport

2019.10.17

W ubiegłym roku ojciec i syn, Andrzej i Maciej Lubiak po raz pierwszy wystartowali wspólnie w Rajdzie Żubrów.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.