Ford Performance zmienia nazwę

Ford Performance zmienia nazwę na Ford Racing.
Ford ogłosił reorganizację działu sportów motorowych. Jak podkreśla producent, zmiana ta ma ułatwić integrację technologiczną napędów pojazdów wyczynowych z modelami produkcyjnymi. Głównym celem jest współpraca inżynierów i projektantów marki nad opracowaniem modeli o wysokich osiągach, zarówno z przeznaczeniem do startów w imprezach sportowych, jak i aut seryjnych.
„W 1901 roku mój prapradziadek, Henry Ford, wystartował w wyścigu przeciw najsłynniejszemu amerykańskiemu kierowcy w samodzielnie zbudowanym pojeździe o nazwie „Sweepstakes”. Nie był zawodowym kierowcą. Gdyby przegrał tego dnia, firma Ford Motor Company mogłaby nie istnieć. Musiał wygrać i wygrał. Mamy to w naszym DNA” – powiedział Will Ford, dyrektor generalny Ford Racing. „Potrzeba sprawdzenia się, wprowadzania innowacji pod presją i wygrywania – jest powodem, dla którego jesteśmy tu dzisiaj. To dlatego wracamy do naszych korzeni. Dziś Ford Performance staje się Ford Racing” – dodał Will Ford.
Dotychczasowe doświadczenia Forda zdobyte w rajdach i na torach wyścigowych będą miały wpływ na powstanie takich pojazdów jak F-150 Raptor, czy też w opracowaniu kolejnej generacji Mustanga. Pierwszy pojazd seryjny, który będzie efektem pracy działu Ford Racing, zostanie zaprezentowany w styczniu.
„To nie jest tylko chwyt marketingowy, to poważne zobowiązanie” – mówi Will Ford. „W ten sposób wyznaczamy nowy kierunek, w którym będziemy bardziej skupiać się na integracji pracy naszych zespołów, zajmujących się pojazdami wyczynowymi z zespołami odpowiedzialnymi za modele, którymi jeździmy na co dzień po drogach i w terenie” – dodaje.
Ford Racing wdroży również programy skierowane do kierowców, takie jak szkoły jazdy sportowej, czy Bronco Off‑Roadeo.
Nową tożsamość Ford Racing zobaczymy na początku nowego sezonu, podczas najważniejszych zawodów – Rajdu Dakar i wyścigu Rolex 24 na torze Daytona. Firma przygotowuje się także do wejścia do Formuły 1 z Red Bull Powertrains. Ponadto planowany jest specjalny pokaz Forda.
„Rywalizujemy w najwyższych klasach na całym świecie, od Formuły 1 po Rajdowe Mistrzostwa Świata, od Le Mans po Bathurst. Mamy jeden cel. Nie startujemy w wyścigach tylko po to, żeby w nich uczestniczyć, ale żeby je wygrywać” – podsumował Will Ford./ns/
źródło: Ford
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26