Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Czy w weekend można kupić auto na kredyt?
kalendarz 10/11 2021

Czy w weekend można kupić auto na kredyt?

Kredyty

Każdego miesiąca Polacy kupują średnio 200 tys. samochodów używanych.

Polacy chętnie kupują używane samochody praktycznie w każdy dzień tygodnia, także w weekendy. Popyt na takie pojazdy rośnie również na skutek coraz większych problemów z dostępnością nowych aut. Jednak aby kupić auto na kredyt, należy zawsze posiadać nie tylko pozytywną ocenę kredytową, ale i odpowiednio wcześniej zgromadzić kilka koniecznych do zawarcia umowy kredytowej dokumentów.

Serwisy ogłoszeniowe umożliwiają szeroki wybór samochodów z drugiej ręki, zarówno z krajowych salonów, jak i importowanych. Inną kwestią jest dostępność aut z udokumentowanego źródła, w dobrym stanie technicznym i z akceptowalnym przebiegiem. Znalezienie takiego pojazdu może już nie być takie proste…

- W sieci współpracujących z nami komisów jest w tej chwili ponad 2000 używanych i sprawdzonych pod względem technicznym samochodów. Ich przekrój jest bardzo szerok  i - od dynamicznego miejskiego Mini z 2016 roku, poprzez 10-letnią, hybrydową Toyotę Prius, do prawdziwej perełki, którą jest elegancki 8 cylindrowy Lexus IS-Fz 2010 roku. Zarówno te, jak i inne modele są dostępne praktycznie „od ręki”, także na kredyt – mówi Marcin Szulc, dyrektor ds. Handlowych i Rozwoju Biznesu w Cofidis Polska.

Jednak ceny używanych samochodów rosną. Od początku roku jest to już wzrost średnio o 6,5 proc. i nic nie wskazuje, by sytuacja miała się zmienić. Również dlatego zainteresowani nie chcąc przeznaczać na zakup auta znaczących środków własnych lub po prostu nie dysponując odpowiednią gotówką, decydują się na kredyt. Z jego uzyskaniem nie będzie problemu również w weekend.

- Z naszych obserwacji wynika, że klienci wciąż decydują się na zakup pojazdu głównie w dni robocze. Prawdopodobnie wynika to z przekonania, że tylko wtedy można załatwić wszystkie formalności. Tymczasem można to zrobić również w dni wolne od pracy. Często już po dwóch godzinach od chwili złożenia wniosku można jeździć samochodem kupionym na kredyt. To możliwe, jeśli zdecydujemy się na zakup od firmy zajmującej się sprzedażą aut i jednocześnie współpracującej z podmiotem oferującym finansowanie. Z pomocą przychodzą tutaj nowe technologie, które pozwalają na zautomatyzowanie procesu oceny zdolności kredytowej. Dzięki temu finansowanie można uzyskać praktycznie w dowolnym czasie. Żeby było to możliwe, trzeba oczywiście odpowiednio wcześnie zebrać informacje niezbędne do zawarcia umowy kredytowej – kontynuuje Marcin Szulc.

Jakie dokumenty są konieczne do uzyskania kredytu samochodowego?

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z osobą fizyczną, czy przedsiębiorcą, do zawarcia umowy kredytowej będą potrzebne różne informacje i dane (patrz  poniżej). W przypadku osób fizycznych najczęstsza przyczyna uniemożliwiająca zaciągnięcie szybkiego kredytu to brak zaświadczenia potwierdzającego wpływ wynagrodzenia na rachunek bankowy. Z kolei w przypadku przedsiębiorców możemy mówić o braku udokumentowanej wysokości dochodów w postaci kopii księgi przychodów i rozchodów. Odpowiednio wczesne skompletowanie wszystkich dokumentów pozwoli bardzo szybko cieszyć się nowym- używanym autem.

- Po dostarczeniu wszystkich potrzebnych informacji dajemy możliwość uruchomienia kredytu jeszcze przed przerejestrowaniem samochodu. W przypadku pojazdów zarejestrowanych w kraju zadziała tutaj tzw. procedura „one day visit”. Pozwala ona klientowi wyjechać autem z placu np. w dzień wolny od pracy, a formalności związane z przerejestrowaniem załatwić w ciągu kolejnych dwóch tygodni – podkreśla Marcin Szulc z Cofidis Polska.

Dokumenty wymagane do szybkiego uzyskania kredytu na samochód:

•    Potwierdzenie tożsamości- dowód osobisty, paszport, karta stałego pobytu, etc.;
•    Dokument dochodowy - zaświadczenie od pracodawcy; potwierdzenie wpływu wynagrodzenia; waloryzacja emerytury, renty; PIT, KPIR (jednoosobowa działalność gospodarcza); bilans, RZIS (spółki); nakaz płatniczy;  faktury (gospodarstwo rolne);
•    Świadectwo dot. stanu cywilnego;

źródło: Cofidis Polska


Tagi:
kredyt na samochód, dokumenty niezbędne do uzyskania auta na kredyt, samochody używane, samochody używane na kredyt

Zobacz podobne artykuły:

 Kredyt na samochód
kalendarz 03/08 2021

Kredyt na samochód

Finanse / Kredyty

2021.08.03

Jaki rodzaj finansowania wybrać, żeby nie żałować?
TOP 10 – ranking najtańszych samochodów w użytkowaniu
kalendarz 06/10 2018

TOP 10 – ranking najtańszych samochodów w użytkowaniu

Finanse / Kredyty

2018.10.06

Trzy auta miejskie - Volkswagen up, Toyota Aygo i Skoda Citygo - otwierają ranking 10 najtańszych samochodów pod względem miesięcznego kosztu. Najbardziej zaskakuje obecność w jednym zestawieniu samochodów, który cena katalog...
Kredyty gotówkowe tanie jak nigdy
kalendarz 31/03 2016

Kredyty gotówkowe tanie jak nigdy

Finanse / Kredyty

2016.03.31

Jednak tylko te zaciągane na dłuższy okres. Niskie stopy procentowe automatycznie obniżają ratę kredytów ze zmiennym oprocentowaniem, głównie hipotecznych. Kredyty konsumpcyjne zaciągane ...
Najnowsze artykuły:
Za te rzeczy możesz stracić prawo jazdy!

Za te rzeczy możesz stracić prawo jazdy!

Warsztat / Porady

2021.11.30

Lepiej się ich wystrzegać.
Ceny paliw będą rosnąć

Ceny paliw będą rosnąć

Wiadomości / Gorące tematy

2021.11.29

W najbliższym czasie nie ma szans na spadek cen benzyny i diesla poniżej 6 zł za litr.
Nowe modele w AMG Brand Center w Gdańsku

Nowe modele w AMG Brand Center w Gdańsku

Wiadomości / Wydarzenia

2021.11.26

W polskim „domu” AMG zaprezentowano dwa najnowsze modele - Mercedesa-AMG SL i Mercedesa-AMG EQS 53 4Matic+, czyli pierwszy sportowy elektryczny sedan z Affalterbach.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.