BMW zrezygnuje z modelu Z2?

Debiut był planowany w przyszłym roku ale…
Jak wynika z najnowszych doniesień z Wielkiej Brytanii, BMW postanowiło wstrzymać rozwój modelu Z2 Roadster, który miał pojawić się z ceną od 20 000 funtów (ok. 31 000 dol.).
Model ten miał zadebiutować w przyszłym roku, ale według magazynu „CAR”, projekt auta wypadł z planów firmy pod nowym kierownictwem Haralda Krügera i Klausa Fröhlicha. Decyzja ta została podjęta ze względu na kurczący się rynek samochodów sportowych, a także dlatego, że coraz więcej klientów woli crossovery i SUV-y. Jeszcze inną przyczyną, która doprowadziła do rezygnacji z Z2 jest możliwe wprowadzenie do oferty Mini studyjnego modelu Superleggera Vision, choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.
BMW Z2 było przewidziane z napędem przedniej osi i na platformie UKL. Do napędu miał być wykorzystany 3-cylindrowy silnik o poj. 1.5, jak również 4-cylindrowy o poj. 2.0. Mówiło się także o topowej wersji o mocy 300 KM.
Zobacz podobne artykuły:
Zakamuflowany prototyp Porsche
Wiadomości / News
2026.08.13
Peugeot potwierdza nowe modele
Wiadomości / News
2026.08.12
Kompakty wracają do łask
Wiadomości / Gorące tematy
2026.08.10
Skoda Kodiaq 1.5 TSI Plug-In Hybrid 204 KM - Zaskakująca
Testy / Testy
2026.08.14
Zakamuflowany prototyp Porsche
Wiadomości / News
2026.08.13
Kajetanowicz w Rajdzie Legend
Wiadomości / Moto sport
2026.08.13