Kopecký po raz trzeci na podium
kalendarz 03/10 2016

Wiadomości / Moto sport / News / slider

Jan Kopecký  ukończył Rajd Korsyki na drugim miejscu w klasyfikacji WRC 2. Dla reprezentanta Skoda Motorsport, w czwartym starcie w tegorocznym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata jest to trzecie podium. Najszybszy podczas Rajdu Korsyki -  zwanym rajdem 10.000 zakrętów - w kategorii WRC 2 okazał się Elfyn Evans, a Kopecký startujący Skoda Fabia R5 przyznał, że przegrał tę rywalizację tak naprawdę na dwóch odcinkach specjalnych. „Gratulacje dla Elfyna, ponieważ wykonał świetną robotę. Tylko na dwóch odcinkach specjalnych nie byłem w stanie utrzymać jego tempa, i to właśnie tam przegraliśmy rajd” – podkreślił czeski kierowca. Ta dwójka zawodników była jedyną parą, która uniknęła większych przygód na trasie liczącej aż 390 km OS-owych. Impreza składała się tylko z 10 sportowych prób, jednak większość z nich miała około 50 km długości.

02_rajd_korsyki-jpg Jan Kopecký, pilotowany przez Pavla Dreslera, był najszybszy na pięciu odcinkach specjalnych, dzieląc się po równo tą liczbą ze zwycięzcą rajdu. Rywalizacja w Rajdzie Korsyki rozpoczęła się od przejazdu odcinka specjalnego Acqua Doria – Albitreccia liczącego 49,72 km. „Chyba podjąłem zbyt mało ryzykowną decyzję dotyczącą doboru opon. Od kolejnego odcinka specjalnego będę dawał z siebie wszystko od samego początku” – mówił na mecie Kopecký. Dla Jana Kopecký’ego był to czwarty start w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata, w których po raz trzeci ukończył zmagania na podium. Klasyfikacja WRC 2 Rajdu Korsyki (czołowa trójka): 1. Elfyn Evans/Craig Parry 3:32:57.0 2. Jan Kopecký/Pavel Dresler + 37.8 3. Yoann Bonato/Benjamin Boulloud + 3:15.7